17:35, 16 квітня

Чи можна виселити людину із неприватизованої квартири?

Не приватизувала квартиру і накопичила борги, а тому може лишитися житла. На нашу "гарячу лінію" звернулася маріупольчанка, яка в суді бореться за свою домівку. Жінка впевнена, у халепу втрапила через голову ОСББ, яка нацькувала на неї виконавчу службу.

поділитись:
Чи можна виселити людину із неприватизованої квартири? - фото 1

Конфлікт між мешканкою і головою ОСББ виник ще восени. Тоді власниця житла Олена дізналася, що може залишитися без квартири. Мовляв, пані Маргарита передала виконавчій службі, що житло у жінки не приватизоване і сама вона там не проживає. Голова ОСББ від цих слів не відмовляється, проте додає:

«А у неї так вийшло, що вона тримає квартирантів, не живе тут, а за квартиру повинна».

Проте власниця житла Олена запевняє, іншого житла в неї немає. Завжди мешкала тут, хоча і справді - з квартирантами. Борг у жінки є тільки за опалення. Інші рахунки оплачені. За два тижні у жінки чергове слухання в суді. Що буде з квартирою, поки невідомо. Юрист Олександр Магдалиць рекомендує погасити борг і зібрати докази того, що пані Олена мешкає тільки за цією адресою.

«Звичайно, то покази свідків, покази сусідів. Навіть мої сусіди не бачать мене, коли я приходжу додому. І, мабуть, так з багатьма людьми стається. Але у цьому випадку треба з ними товаришувати, треба з них хоч якісь покази мати», - радить юрист.

У міськраді нагадують, аби уникнути таких ситуацій, житло потрібно приватизувати і регулярно за нього сплачувати. Бо виселити і справді - можуть.

«Раз квартира не приватизована, вона належить громаді, міській раді. Можуть через виконавчу утримувати з доходу, що не випустити за кордон, якщо виїжджає, машину не зможе переоформити і так далі», - зазначив директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Сергій Марчук.

Сергій Марчук додає, окрім цього мешканці мають поважати своїх сусідів і знаходити з ними порозуміння.