19:50, 22.12.2020

Взяла кредит та залишилась без квартири

На «гарячу лінію» телеканалу «Сигма» звернулая мешканка будинку на вулиці Жукова. Пожалілася - гроші кредиторам повернула з усіма відсотками, але в результаті - її вигнали з власної оселі.

поділитись:
Взяла кредит та залишилась без квартири - фото 1

Вигнали з квартири та замінили двері. Напередодні вранці пані Ганна та її син залишилися без житла. Свідком цього стала сусідка Ольга.

«Як можна було прийти в таку пору зимову. Вони взагалі не реагували, вони ломилися, ламали двері і все. Я ж кажу, вас же жінка просить почекати», - згадує сусідка.

Забрали оселю через борг, який пані Ганна завинила приватній особі. Пенсіонерка згадує, звернулася за оголошенням про гроші під заставу. Там їй видали потрібну суму, проте взяли документи на нерухомість та оформили справу нотаріально.

«Я взяла у нього 1500 тисячі доларів і протягом року зобов'язана була їх віддати. Сказали гроші віддасте - ми вам і повернемо документи. Ну я якийсь час не приходила, там і сестра хворіла, в загальному були проблеми. Він мені і каже, ви от не були 6 місяців, як почав рахувати відсотки і нарахував мені 15 тисяч доларів, це я йому повинна за те, що мене не було 6 місяців і я кажу, ви що приїхали за квартирою, а він ви самі віддасте», - розповідає постраждала пенсіонерка Ганна Меньшикова.

Родина Меншикових жаліється - перед тим, як підпісати договір, прочитати його - не змогли.

«Там чергу, одні приходять платити, інші так само лізуть як ми ... вони нам не давали читати навіть ... вони вже ще одну жінку виселили».

Та пані Ганна запевняє - намагалася повернути борг. За її словами кредитори спочатку не погоджувалися та потім все ж взяли три тисячі долларів, дві пробачили та десять сказали повернути за розпискою.

«Я правда написала цю розписку, прийшла додому. Все обдумала і пішла до адвоката, він розібрався з цими документами, і він мені каже, що спочатку, коли ви тільки оформляли договір, вже була закладена квартира, зроблена довіреність, нібито мій син дав доручення Бушуєву продати нашу квартиру. І навіть якщо я повинна тобі гроші, вимагай гроші, навіщо ти зробив купівлі-продажу», - розповідає жінка.

Проте і після цього зберегти житло не вдалося. Ганна Леонідівна згадує - спершу їй погрожували виламати двері, потім відрізали світло. По допомогу жінка зверталася до поліції, суду, та міських інстанцій. Та скаржиться - тільки тиждень тому її справу передали до слідчої поліції Центрального району.

«У мене є в наявності кримінальне провадження за фактом того, що дійсно шахрайським шляхом квартиру людини забрали, триває досудове розслідування, матеріали кримінальної справи не закриті і в даній ситуації будемо проводити розгляд чому так сталося і чому в такому примусовому порядку вчиняються дії. Людини грубо кажучи, викинули на вулицю».

Ми також поїхали до офісу нотаріуса, де пані Ганна підписувала договір. Але там нас перенаправили до іншого чоловіка. Той, вже телефоном, запевнив, нікому грошей в борг не давав, а пенсіонерка нібито сама продала квартиру - його товаришу.

«Після попросила пожити після продажу, вона жила, а коли він попросив її виселитися, ну вона абсолютно на відріз відмовилася і, як би, і людина звернулася в суд. Суд визнав за ним право користування. Тому їх, природно, виселили примусово, поміняли двері, опечатали всі речі, зараз вони опечатані і вони їх не забирають», - розповів друг нового господаря квартири Іван Сеченов.

Юристи ж наголошують, якщо ви не прочитали повністю договір, не підписуйте його в жодному разі. Аналізуйте кожен пункт, звертайте увагу на те, що пишуть дрібним шрифтом. Перепитуйте незрозумілі умови, слова, зобов’язання.

«Якщо договір не виконується в той чи інший строк, нараховується відповідна пеня або проценти за невиконання цих обов'язків у передбачений договором строк. І всі ці наслідки, якщо особа укладає цей договір, вона бере на себе обов'язки його виконання. Всі ці наслідки всі ці умови необхідно з'ясовувати до його підписання», - каже юристка Ольга Мироненко.

Ольга Мироненко додає, і якщо ви запідозрили шахрайство, варто одразу звертатися до правоохоронців. Крім того, якщо в угоді є невигідні умови то можна його розірвати через суд.