18:49, 15 січня

У Маріуполі не буде організованого купання на Водохреще

Щороку на Водохреще в льодяну воду занурюються тисячі охочих. Проте в умовах карантину медики від масових заходів закликають утриматись.

поділитись:
У Маріуполі не буде організованого купання на Водохреще - фото 1

Зазвичай маріупольські рятувальники готують акваторію для охочих пірнути на Водохреще. Встановлюють роздягальні та пригощають людей чаєм. Однак цієї зими через заборону масових заходів цьогО не робитимуть. Проте й індивідуальним запливам не заважатимуть.

«Рятувальники будуть традиційно згідно регламенту патрулювати прибережну смугу акваторії моря в межах міських пляжів. Це протяжність 8 кілометрів. І відповідно до своїх функціональних обов'язків спостерігати, щоб не було пригод на береговій смузі», - зазначив начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Маріуполя Олександр Татай.

Та медики застерігають: без спеціальної підготовки пірнати в крижану воду не варто.

«Наслідки у вигляді інсульту, інфаркту, у вигляді якихось переохолоджень, у вигляді пневмонії і так далі. Тим більше сьогодні, коли у нас є загроза зараження ковідом, не дай Бог ми ще до цього підхопимо пневмонію, і тоді буде зовсім сумно», - наголошує лікар Олександр Лазаренко.

Можна відсвяткувати Хрещення і без занурювань в ополонку, розповідають у церкві. Адже цього дня вся вода вважається освяченою. Навіть із-під крану.

«Бували такі випадки, коли не могли люди запросити священика. А треба було причастити хвору людину або помираючу людину. І тоді віруючі люди брали цю святу воду, Агіасму хрещенську, і причащали цією водою хворих. І дуже багато випадків було, коли люди отримували від Бога після цього обряду зцілення», - каже архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій.

Святкові служби 19-го січня проведуть. Але з дотриманням карантинних умов.