14:45, 15 січня

Оренда чи покупка? Ціни на нерухомість щодня змінюються

Якщо винаймати житло, то за економ варіант доведеться викласти від двох тисяч гривень. Власні квадратні метри, наприклад, у гостинці, коштуватимуть 7-9 тисяч доларів. Чи є серед містян попит на нерухомість?

поділитись:
Оренда чи покупка? Ціни на нерухомість щодня змінюються - фото 1

Алла винаймає житло вже чотири роки. Розповідає, за цей час довелося кілька разів пакувати валізи та переїжджати. Бо власники осель змінювали умови та вартість оренди. Нині ж оселилась в однокімнатній. Сплачує дві тисячі - в місяць. Єдина незручність - далеко від роботи.

«Звичайно, хотілося б знайти квартиру ближче до центру. Якраз недавно шукала квартиру, але через те, що дорога дуже оренда, ще відсоток ріелтору. Також подорожчали комунальні послуги. Не можу зараз собі цього дозволити. Тому, залишаюся жити на околиці міста», - розповідає дівчина.

А ось літні люди радять якомога довше ділити житлову площу з батьками. Та - накопичувати гроші на власну.

«Щоб зібрати гроші потрібно жити з батьками. Так самі вони не зберуть, за все заплатити - виходить дуже дорого», - каже пенсіонерка з Маріуполя Жанна.

Рієлтори зазначають: вартість оренди житла в Україні в середньому збільшилася на 5%. Здорожчали квартири й у Маріуполі. Без меблів чи "бабусин варіант" обійдетеся в1800 гривень. Це за однокімнатну на околицях. Якщо в центрі - то всі 3,5 тисяч. А ще додайте комірне!

«Негласне, загальноприйняте у нас в місті правило, це комунальні послуги у нас оплачує квартиронаймач. В індивідуальних випадках є 50 на 50. Це за погодженням з власником. Але зазвичай оплачує квартиронаймач», - зазначає рієлтор Олександр Олександров.

Така ж квартира, але з ремонтом - 5-6 тисяч гривень. А далі, чим більше кімнат - тим вище прайс. Щодо купівлі житла - ціни теж пішли угору.

Двокімнатна. З ремонтом. Поблизу центру. Скільки треба мати грошей, аби придбати таку нерухомість? В інтернеті - безліч пропозицій. Двокімнатні з "голими стінами" - від 16 тисяч. А з косметичним ремонтом - уже від двадцяти. Найдорожчий варіант, що ми знайшли в оголошеннях - це трикімнатна за 5 мільйонів гривень.