10:29, 05 жовтня

Чи потрібна вакцинація тим, хто перехворів на коронавірус?

Власний імунітет чи вакцина? Деякі українці, які перехворіли на коронавірус, не поспішають робити щеплення. Мовляв - антитіл у крові вистачає. Та чи достатньо їх навіть після ін'єкції?

поділитись:
Чи потрібна вакцинація тим, хто перехворів на коронавірус? - фото 1

 

Наш колега Максим Чумак вдруге імунізувався від ковіду ще у червні. А нині зробив аналіз в лабораторії. Який результат отримав? Та що означають цифри у довідці?

Аби перевірити, чи є захист від коронавіруса журналіст йде до приватної лабораторії. За порадою працівників центру він здав аналіз на кількісне визначення імуноглобуліну-G - тобто чи багато антитіл залишилося у крові. Через годину результат готовий.

«У вас достатня кількість RBD - 79,49. Це достатній захист для вашого організму».


Подібний аналіз можуть здати ті, хто перехворів на ковід або імунізувався, і від щеплення минуло три тижні. Всього за день ця лабораторія досліджує близько пів сотні проб,- каже завідувачка.

«Досить часто у нас приходять люди, ті, хто здає на антитіла. І показники нульові. Це говорить про те, що населення практично не захищена від цієї вірусної інфекції», - акцентує завідувачка медичної лабораторії Оксана Корнєєва.

Однак який рівень антитіл вважається достатнім? На думку міського інфекціоніста Андрія Серветника, аналіз журналіста каже лише про одне - вакцина працює.

«І для вашого це не має ніякого клінічного значення, бо не потребує якихось роз'яснень. Ні в одній з країн світу не враховується кількість і якість наявності антитіл в організмі людини для визначення питання о вакцинації людини. Це тільки для визначення постковідних станів або ускладнень постковіду, щоб зрозуміти процес», - акцентує міський дитячий інфекціоніст Андрій Серветник.

З часом рівень антитіл в організмі знижується, а імовірність захворіти - зростає,- додає спеціаліст. Крім того, новий штам "Дельта" вражає все більше молоді.

«Періодично епідемії Covid-19 будуть з нами. Тому молодих ми теж запрошуємо активно вакцинуватись. Тому що випадки є летальні 35, 38, 40 років. Захворюваність пацієнтів, які до Covid-19 абсолютно не мали ніяких проблем ні з серцем, ні з легенями», - акцентує медик.

Імунізуватися можна у Центрах масової вакцинації або у найближчих пунктах щеплення. Із собою треба взяти паспорт та телефон.