10:30, 10 березня

Чи треба вже перевзувати автівку у літню гуму?

Деякі водії намагаються якнайшвидше позбутися зимової гуми. Та чи варто квапитись із заміною сезонних шин? Що радять фахівці?

поділитись:
Чи треба вже перевзувати автівку у літню гуму? - фото 1

Виробники шин рекомендують перевзувати машину, коли добова температура впродовж кількох днів тримається на позначці +5 +7 градусів. Розмір шин, дисків та тип авто. Від цього залежить вартість заміни коліс, розповідають майстри. Перевзути легковик на СТО коштуватиме від 200 гривень, як і восени. Однак, літня гума нині коштує дорожче, ніж торік. Імпортні шини підскочили в цінні на 200 гривень, підрахували фахівці.

«Гума подорожчала, так як і доставка гуми подорожчала. Орієнтовно буде виходити від 1600 до 2000 тисяч. Все залежить від виробника», - зазначає директор шинного центру Руслан Радченко.

Тобто комплект стане автовласникам щонайменше в 6,5 тисяч гривень, вітчизняний - дешевше. Якщо водій вскочив у яму і погнув диск, то виправити це обійдеться в 50-100 гривень, залежно від пошкоджень.
На СТО рекомендують ретельно перевірити залишки технічної рідини в автівці. Це задля безпеки.

«Після зимівлі машини, після того, як вона проїхала, оглядається стан гальмівної рідини і охолоджуючої. Щоб рідина не переповнилася вологою, якщо менше 3% - замінити треба», - радить співробітник СТО Руслан.

Нині біля шиномонтажок черги невеликі. Станції працюють за попереднім записом, усе через карантин.