11:20, 17 вересня

Чи є жінкам місце у сучасній металургії?

Якщо так - у яких саме ролях та як їм туди потрапити? Український благодійний освітній проєкт STEM is FEM провів перший виїзний навчальний модуль для старшокласниць у Запоріжжі. За підтримки Групи Метінвест, дівчата ознайомилися із гірничо-металургійною галуззю.

поділитись:
Чи є жінкам місце у сучасній металургії? - фото 1

Протягом двох днів безкоштовного модуля фахівчині цієї сфери розповідали про власний досвід роботи у металургії та роль жіноцтва у галузі загалом, знайомили з основними металургійними спеціальностями. Так, фінансова директорка Групи Метінвест Юлія Данкова запевнила дівчат: сучасні металургійні компанії розуміють користь ґендерної рівноправності у поліпшенні усіх показників діяльності підприємств.

Робота металургів та гірників, зазвичай, асоціюється з важким виробництвом і мужніми професіями, проте понад 30 % співробітників Групи Метінвест - жінки. Поряд із чоловіками вони працюють на робітничих спеціальностях, інженерних і менеджерських позиціях, а також на головних керівних посадах. Найважливіше - бути професіоналом.

Про професії майбутнього у металургії розповіла проректорка університету "Метінвест-Політехніка" Наталя Рекова.

«Ми хочемо сьогодні донести: для того, щоб стати гарним управлінцем, для того, щоб вміло керувати всіма процесами, треба обов'язково знати само виробництво. Знати виробничий процес, технології. І без знань саме в металургійній галузі неможна стати успішною жінкою-керівником будь-якого металургійного підприємства».

Наприкінці модуля дівчата змагалися у технічному конкурсі. Завданням було запропонувати найцікавішу ідею нового металевого сплаву та пояснити його необхідність. Також для дівчат провели екскурсію на комбінаті «Запоріжсталь», одному з провідних металургійних підприємств України.