11:30, 21.05.2020

Чому туристи не їдуть до Азовської Ялти?

Занедбана Ялта. Усього за 30 кілометрів від Маріуполя - і цілющі грязі, і йодована вода. А туристи - чомусь не їдуть, скаржаться місцеві. Що не так з азовським узбережжям?

поділитись:
Чому туристи не їдуть до Азовської Ялти? - фото 1

У Ялті - один із найбільших пляжів на Приазов'ї - 12 кілометрів уздовж моря. У курортному селищі - більше сотні баз відпочинку. Проте працюють – лише кілька десятків.
Колись у приазовській Ялті за сезон відпочивало чверть мільйона туристів. Сьогодні - в сотню разів менше.

«Головна причина в тому, що наше узбережжя, берег змулений. Вартість з очищення цієї берегової лінії становить трохи більше 100 мільйонів гривень», - каже селищний голова Ялти Дмитро Мінаєв.

Проте місцеві твердять - тутешній мул - цілющий.

«Море в нас начебто лікувальне. Бруду у нас тут і йоду дуже багато. Корисне море», - каже жителька селища Людмила Сорокотяга.

Та туристи - якщо і їдуть, то до так званої "нової" Ялти. У Цій частині узбережжя - пляжі чистіші. І ціни помірні.

«До 100 грн. з людини в день проживання. І до 100 гривень харчування Першн, друге і третє. Що до першого: борщ, розсольник, суп. Друге: отбівнушечку з картоплею взяти і салатик якийсь. Ну компотік природно», - каже підприємець Микола Білоконь.

Через занепад курорту - жителі Ялти відмовилися від сезонного заробітку і подалися у фермери. Вадим Маслій - один із таких.

«І ось 5 років займаємося тут. Тримали курочок, качечок, індиків. Ну і зараз в принципі тримаємо. Коз вже тримаємо п'ять років. І баранчика взяли в тому році спробувати», - каже фермер Вадим Маслій.

У селищній раді кажуть, курорт замулило, бо рибалки десятиріччями занурювали сітки вздовж уpбережжя. Але зараз і рибалок поменшало. Вода стала чистішою. Тож місцеві сподіваються, що зрештою - курорт таки відродиться.