15:20, 15 січня

Чому жителям багатоповерхівок не встановлюють індивідуальні газові лічильники

Жителі багатоповерхівок, де на весь будинок спільний лічильник газу - ділять оплату порівну на всіх. Навіть якщо майже не користуються послугою. Щоправда, кожен може поставити прилад обліку в себе вдома. Але це коштує декілька тисяч гривень.

поділитись:
Чому жителям багатоповерхівок не встановлюють індивідуальні газові лічильники - фото 1

 

Без лічильника платила вдвічі більше. Пані Валентина встановила пристрій обліку газу декілька років тому. Каже: в її квартирі - прописані четверо. Тож, і нараховували за послугу багато. Нині - економить.

«Приносили очень большую сумму за газ. Нас 4 человека прописаны. Зять сказал - хватит платить за чужих людей, ставим счетчик. Я заплатила 106 гривен. По 8 гривен - 106 гривен за 12 кубов», - розповідає власниця індивідуального газового лічильника.

А її сусідка пані Любов за грудень сплатила 35 гривень. Бо живе одна. В будинку - спільний лічильник на всі квартири. Тож, і суму ділять на всіх порівну.
Та жінку це влаштовує.

Газовий лічильник на будинок встановили 8 років тому. Та частина мешканців за цей час встигла придбати індивідуальні.

Голова ради голів ОСББ Владислав Колесніков пояснює: власники не квапляться встановлювати прилади обліку у квартирах, бо це задорого. Та окупається довго. В середньому лічильник і проєкт обходяться у 6-10 тисяч гривень. А чи буде від нього користь - мешканці не впевнені. Бо якщо прописано мало людей, у платіжці теж будуть невеликі суми.

«У нас примерно потребление так и получается. Плюс-минус. Поэтому я не чувствую больших возмущений от людей. Но каждый раз подчеркиваю, что это незаконно», - каже Владислав Колесніков.

Ті, хто все ж таки вирішив платити лише за свій спожитий газ, мають звернутися до компанії-оператора. Згідно з законодавством, газівники могли б встановити пристрій обліку безкоштовно. Але в Маріуполі такого рішення не ухвалювали.

«Из-за того, что в Мариуполе полностью обеспечивается учет природного газа, у нас в плане развития не предусмотрены установки индивидуальных счетчиков. Также закон предусматривает компенсацию потребителям, которые за свои средства установили счетчики, но, к сожалению, порядок министерством сегодня не разработан этой компенсации», - розповів генеральний директор ПАТ "Маріупольгаз" Сергій Олефір.

Придбати лічильник можна самостійно або у газівників. Тут кажуть: розробка проєкту та встановлення пристрою займають менше місяця.