19:00, 22.06.2021

Цими вихідними на водоймах України загинуло 40 осіб, з них – 6 дітей

У Київському водосховищі більше доби шукають батька та старшу доньку. Цими вихідними сім'я плавала на надувних матрацах. Через вітер їх почало відносити від берега.

поділитись:
Цими вихідними на водоймах України загинуло 40 осіб, з них – 6 дітей - фото 1

Молодша, чотирирічна дочка, потонула. Врятувати вдалося тільки матір.

Цими вихідними на маріупольських пляжах рятувальники нарахували 17 тисяч відпочивальників. На пляжах міста надзвичайних ситуацій поки не було, повідомляють рятувальники. Проте трагедія сталася в Бердянську. 9-річну маріупольчанку встигли витягнути з води, реанімувати її вдалося тільки за 20 хвилин. Лікарі боролися за життя два тижні, але пацієнтка так і не прийшла до тями. Тому фахівці вкотре нагадують: відпочинок на воді може бути небезпечним.
У відкритому морі людина може провести не більше п'яти годин, кажуть рятувальники. Через спеку організму загрожуватиме зневоднення та тепловий удар. А якщо плавати у шторм - матрац може перевернутися.

Узбережжя з моря екіпажі патрулюють із 8 до 20. На пляжах також працюють пости. Проте чимало залежить від поведінки самих людей, наголошують рятувальники.

«Всі випадки відбуваються, ось коли скупчення, коли порушують правила. Запливають в день 20-30 чоловік. Забираємо на матрацах, якщо вітер розгортається на північний захід або північний схід, забираємо 2-3 матраца в день», - каже начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай.

Якщо помітили, що вас уносить на матраці, спробуйте привернути до себе увагу інших, дає поради пан Олександр. За даними пресслужби ДСНС, вихідними на водоймищах України загинуло 40 людей, зокрема, шестеро дітей. Понад 20 відпочивальників - врятували.