15:16, 13 січня

Ціни на яйця – ростуть. За десяток домашніх на ринку просять до 50 гривень

Натомість м'ясо, птахи та риба, навпаки, дешевшють. Що впливає на вартість продуктів? Та де купувати вигідніше - на базарі чи в магазині?

поділитись:
Ціни на яйця – ростуть. За десяток домашніх на ринку просять до 50 гривень - фото 1

Пан Леонід зазвичай купує яйця на ринку. Каже, вони більші та смачніші за магазинні. Проте за півроку ціна виросла втричі, жаліється чоловік.

«У магазині були по 12, по 14. А зараз ось на базарі 38, в магазині теж підняли ціни. Там яйця по 30-40 грам, а тут до 60 доходить. Є різниця? Якщо використовувати як білок і жовток», - каже покупець.

Вартість домашнього продукту, за словами продавців, доходить до 50 гривень за десяток. Усе через підвищення цін на корм для птахів та вартість комірного.

«Буває, тиждень нормально, а потім починає підвищуватися знову. Перед новим роком як почали дорожчати, і ось, до сьогоднішнього дня», - каже продавчиня Варвара.

Натомість вартість домашніх птахів порівняно з груднем знизилася. Кілограм качки стане у 100 гривень. Стільки ж коштує і свинина. Пан Миколай на ринку купує м'ясо для домашньої ковбаси. Каже, коштує, як і в магазині, та якість - краща.

«3, 5, 6 кілограмів я сюди приїжджаю, беру. У магазині, скажімо, якщо свинина 80, 90, 100, 120 навіть є. Але тут можна просто вибрати домашню свинину, яка набагато краще», - каже покупець.

Однак покупців - обмаль, жаліються продавці. Подібна ситуація і на рибних рядах. Хоча ціни не підвищували навіть перед Новим роком, каже пані Жанна.

«Ну трохи активніше брали, звичайно. Зараз гірше, бачите. Хоча ціна хороша на рибу. Пеленгас від 45 до 80 великі. Я вважаю, це хороша ціна. Ну карась маленький - 30», - розповідає продавчиня Жанна.

Торговці очікують, що незабаром попит збільшиться. Адже українці витратились на свята. Натомість покупці сподіваються, що ціни при цьому не підскочать.