11:30, 17 липня

Цьогорічний мед вже на прилавках, проте його не багато

Із чим пов'язаний неврожай меду? Та як розпізнати неякісний продукт?

поділитись:
Цьогорічний мед вже на прилавках, проте його не багато - фото 1

Пані Тетяна разом із чоловіком вже не один десяток років займається бджолярством. Каже, поки що цьогорічний врожай засмутив - меду мало.

«Все цвіло набагато пізніше, на два тижні. Похитали тільки травневий мед. Ну, акація - це теж травневий мед. Через це ціна. Але у них перевага те, що там фруктоза в змісті, велика кількість», - каже бджолярка Тетяна Шейко.

Звідси й ціна. За літр травневого меду правлять від 300 гривень. А це майже втричі більше ніж торік. Якщо ж вам пропонують півлітрову баночку за 50 гривень, будьте певні, це підробка. На ринках за якістю продукту стежать медики. Пробу відправляють до лабораторії. Після цього продавець отримує висновок про натуральність меду.

Ми купили дві банки меду - одна з супермаркету - інша з ринку. Перевіримо, чи є десь домішки. Бджолярі радять розмішати в теплій воді трохи меду. Якщо розстане - продукт натуральний. Єксперимент показав – обидва меда справжні.

Ще один простий спосіб, яким ви можете скористатися прямо на ринку - капнути трохи меду на папір. Якщо навколо утвориться пляма, значить у продукті багато вологи. І, імовірніше, його зібрали надто рано. Зараз великі надії бджолярі покладають на соняшниковий мед. Якщо він вродить, то й ціни мають впасти.