В ході засідання Ради Безпеки ООН Велика Британія і Франція висловили рішучий протест щодо російських нападів на цивільні кораблі в Чорному морі.
Цю інформацію озвучила постійна представниця Великої Британії в ООН Сара Макінтош під час засідання Ради безпеки в понеділок, повідомляє Цензор.НЕТ.
Сильна відповідь партнерів на дії Росії.
"За словами Макінтош, Росія планує запустити понад 300 ракет по Україні в липні, що стане сумним рекордом у цій війні."
Вона зазначила, що 19 липня три крилаті ракети вдарили по судну, яке транспортувало зерно з Одеси, в результаті чого загинули десять цивільних осіб. Крім того, за її словами, 24 липня нові удари з боку Росії призвели до загибелі та травмування мирних жителів у Києві, а також завдали шкоди будівлі почесного консульства Латвії в Слов'янську.
Макінтош також акцентувала на випадках, коли російські безпілотники вторгалися в повітряний простір Румунії.
Загроза продовольчій безпеці світу
Постійний представник Франції при ООН Жером Бонафон заявив, що атаки Росії мають серйозні наслідки для глобальної продовольчої безпеки.
За його словами, Росія свідомо націлюється на портову інфраструктуру Одеси, кораблі з зерном у Чорному морі, а також на склад Всесвітньої продовольчої програми в Дніпрі. Це не тільки викликає жертви серед цивільного населення, але й загрожує мільйонам людей у світі, зокрема в Африці та на Близькому Сході.
Британські представники також підкреслили, що економічний стан у Росії продовжує погіршуватися. Зокрема, витрати на виплати родинам загиблих військових зростають, економічний ріст сповільнюється, а бюджетний дефіцит тільки збільшується.
Франція наголосила, що й надалі підтримуватиме Україну.
Раніше в Організації Об’єднаних Націй повідомили, що з початку липня внаслідок повітряних ударів Росії в Україні загинуло більше 170 мирних жителів, а ще 1028 осіб отримали поранення.
#Україна #Слов'янськ #Дніпро #Київ #Росія #Економіка #Одеса #Латвія #Організація Об'єднаних Націй #Крилата ракета #Франція #Чорне море #Зерно #Близький Схід #Корабель #Африка #Консульство #Ракета #Велика Британія #Дефіцитне фінансування #Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй #Сара Макінтош