
Противник розпочав активні наступальні кампанії на семи ключових фронтових напрямках, що підтверджує відновлення наступу російських військ, про який було оголошено раніше.
Цю інформацію в ефірі озвучив представник ОСУВ "Хортиця" майор Віктор Трегубов, повідомляє Укрінформ.
"Ворог дуже активний. Якщо ми беремо тільки попередній день, то 46 атак -- на Покровському напрямку, 32 -- на Новопавлівському. Це дуже багато для Новопавлівського, на ньому особлива активність ворога зараз. 14 -- Лиманський, 11 -- Куп'янський, 7 -- Харківський. Теж для Харківського вкрай нехарактерно. 15 -- Торецький, 10 -- Краматорський. Це все насправді висока активність, це свідчить про те, що ми маємо ось таке літнє пожвавлення, якого ми очікували і яке, в принципі, анонсувалося", -- зазначив Трегубов.
Стосовно обстановки біля адміністративної межі Дніпропетровщини, представник зазначив, що наразі спостерігається активність лише в двох напрямках - Покровському та Новопавлівському.
На Покровському напрямку у противника зосереджено кілька загальновійськових армій, уся номенклатура техніки. При цьому їм не вдається захопити Покровськ.
"Їхня остання кампанія, яка велася безпосередньо в напрямку міста Покровськ, цього року була безуспішна і з великими втратами для них. Зараз вони змістили акцент, зараз частина їхнього угруповання, яке ми вважаємо частиною Покровського напрямку, іде на захід і намагається прорватись у напрямку Дніпропетровської області, частина намагається йти навпаки у східній частині цього напрямку, прориватися на північ за трасу Покровськ-Костянтинівка, щоб далі там робити якісь просування. Імовірно, від Костянтинівки, але знов-таки тут докладаються всі зусилля для того, щоб їх там зупинити та відкинути далі", -- розповів Трегубов.
На фронті ворог продовжує активно використовувати малі піхотні групи, легку техніку та має можливість інфільтруватися й проникати в українські порядки непоміченими, використовуючи лісопосадки.
В ході атак російські війська використовують КАБи, проте їхня ефективність для супротивника залишається на низькому рівні.
Ситуація на фронті: у зв'язку з посиленням ворожих дій на кордоні Сумської області Генеральний штаб тепер надаватиме оновлену інформацію про обстановку на Північно-Слобожанському напрямку. За останню добу на фронті сталося 175 бойових епізодів.
#Краматорськ #Покровськ #Покровський район #Генеральний персонал #Росіяни #Укрінформ #Дніпропетровська область #Імператорська російська армія #Піхота #Костянтинівка #Суми Площа #Майор (звання) #Покровське (смт) #Куп'янський район #Хортиця #Лиманський район, Одеська область