За повідомленнями МАГАТЕ, Російські збройні сили прагнуть відключити атомні електростанції України від національної енергетичної мережі.
Ситуація в енергетичній системі України стала критичною після нових атак на енергетичні інфраструктури в кількох регіонах. Як повідомляє Укренерго, вводяться значно суворіші графіки відключень електроенергії. Наприклад, у Києві, в залежності від черги, мешканці можуть залишитися без світла на термін від 11,5 до 18 годин. Крім того, вже зафіксовано численні скарги на проблеми з мобільним зв'язком у ряді областей.
В МАГАТЕ виступили з попередженням про можливе зменшення обсягів електроенергії, оскільки Росія намагається відключити атомні електростанції від української енергосистеми.
Сьогодні у столиці, згідно з опублікованою інформацією, найменше електроенергією зможуть користуватися споживачі групи 1,1 - лише шість годин із 24 годин, тобто ця черга буде без світла 18 годин. Найбільше електрики буде в тих домівках, які належать до групи 6,2 - 12,5 години (відповідно, 11,5 години без світла).
Також виходячи з графіків, у Києві усі побутові споживачі будуть без електроенергії одночасно з 13:30 до 14:00 (30 хвилин).
Схожа ситуація з графіком і на Дніпропетровщині. За новим оновленим розкладом, частина населених пунктів області залишатиметься без електроенергії на 16-18 годин на добу.
Заходи обмеження споживання: графіки погодинних відключень, обсягом від 2,5 до 4 черг, а також графіки обмеження потужності для промислових споживачів діють сьогодні, 20 листопада, в усіх регіонах України. Причина цьому - наслідки попередніх масованих ракетно-дронових атак.
Ситуацію погіршив нічний дроновий удар по енергооб'єктах у кількох областях.
"Як наслідок, є знеструмлені споживачі, зокрема - на Дніпропетровщині. Аварійно-відновлювальні роботи почалися одразу, як тільки дозволила безпекова ситуація. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", - повідомили в Укренерго.
Компанія закликає громадян України бути економними у споживанні електрики та зменшити використання потужних електроприладів.
Абоненти мобільного оператора Київстар, особливо в Київській області, з ранку почали висловлювати незадоволення щодо зниження якості зв'язку.
Згодом генеральний директор компанії Олександр Комаров повідомив про один із найважчих етапів в діяльності мережі: приблизно 30% інфраструктури компанії все ще позбавлені електропостачання.
За його словами, п'ять регіональних технологічних центрів компанії працюють на генераторах, а вся мережа загалом тримається на автономних акумуляторах та резервних джерелах живлення. Водночас близько 4% базових станцій втратили працездатність через відсутність живлення.
"На 9-ту ранку більше 30 відсотків мережі без живлення, майже рівномірно по всій країні", - написав Комаров.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що в результаті нападу 19 листопада всі три діючі атомні електростанції України втратили з'єднання з однією з високовольтних ліній електропередач.
Дві електростанції - Хмельницька та Рівненська - ще на початку місяця зменшили виробництво електроенергії через бойові дії. Сьогодні обидва об'єкти ще більше знизили генерацію, оскільки кожен з них втратив зв'язок з однією з високовольтних ліній електропередачі. Третя працююча АЕС країни, Південноукраїнська, також втратила підключення до високовольтної лінії. Станція повідомила про виявлення 11 дронів на відстані одного кілометра від території об'єкта вночі, згідно з інформацією МАГАТЕ.
На думку фахівців агентства, після цього моменту стан енергетичної системи України суттєво ускладнився, і тривалість відключень електроенергії зросла. Проте є ймовірність, що обстановка може ще більше загостритися.
#споживач #Київ #Росія #Бойові дії #Хмельницька область #Українці #Дніпропетровська область #Електрична енергія #Графіка #Рівненська область #Інфраструктура #Київська область #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Мобільна телефонія #Акумуляторна батарея #Електрика #Атомна електростанція #Електричний генератор #Міжнародне агентство з атомної енергії #Передача електроенергії #Київстар #Южно-Українська АЕС