В Україні буде створено інтерактивну карту міграції білих лелек, яка буде врахована при плануванні енергетичної інфраструктури.

За рухом українських білих лелек можна буде стежити на спеціальній інтерактивній карті. Енергетична компанія ДТЕК створить її разом із науковцями, а отримані дані про міграцію птахів врахують під час розбудови енергетичної інфраструктури.

Цю інформацію надали в компанії ДТЕК.

У рамках ініціативи "Трек Лелек" десять молодих лелек отримали спеціальні трекери, що дають можливість відстежити їх перший шлях до теплих країн. Починаючи з середини серпня, всі бажаючі зможуть стежити за їхньою мандрівкою.

Зібрані відомості слугуватимуть фундаментом для подальших досліджень міграційних шляхів білих лелек в Україні. Крім того, ці дані матимуть практичне застосування: вони сприятимуть врахуванню міграційних маршрутів птахів при проектуванні та оновленні енергетичної інфраструктури, що дозволить зробити її більш безпечною для живої природи.

"Ми переконані, що сучасна енергетика повинна розвиватися в гармонії з природним світом. Протягом багатьох років ми активно займаємося охороною лелек, а наш новий проєкт відкриває можливості для подальшого прогресу — сприяти науковим дослідженням, отримувати нові знання та використовувати їх для збереження біорізноманіття, а також для розвитку енергетичної інфраструктури з урахуванням потреб дикої природи", — підкреслила генеральна директорка "ДТЕК Мережі" Аліна Бондаренко.

Слідкувати за маршрутами українських лелек можна буде за допомогою інтерактивної карти на веб-сайті ДТЕК, а також через соціальні мережі проєкту.

ДТЕК повідомляє про свій тривалий досвід у забезпеченні безпеки птахів. Протягом більше десяти років компанія реалізує проекти зі створення спеціальних платформ для лелечих гнізд на електричних стовпах, що робить їхні умови більш безпечними. Наразі в Києві, а також у Київській, Одеській та Дніпропетровській областях встановлено понад 900 таких конструкцій. Як зазначається, ці платформи щорічно сприяють охороні близько 3,6 тисячі білих лелек.

Нагадаємо, що Миколаївська та Одеська області є лідерами в Україні за потужностями вітрової генерації, з показниками понад 400 МВт та 200 МВт відповідно. В цілому, загальна потужність вітрових електростанцій в Україні досягає 1,115 ГВт.

#Київ #Дніпропетровська область #Електростанція #Миколаївська область #Одеська область #Інфраструктура #Київська область #Птах #Білий лелека #Міграція птахів #Біорізноманіття #Міграція людей #Енергетична галузь #Наступний #DTEK #Подорожі

Читайте також

Найпопулярніше
За знания — в Диснейленд
Опять ремонты! Какие улицы Мариуполя завтра останутся без воды?
Поваленный забор из-за нетрезвой езды
Актуальне
В Україні буде створено інтерактивну карту міграції білих лелек, яка буде врахована при плануванні енергетичної інфраструктури.
Російські війська атакували поштовий термінал у Харківській області.
В Україні внаслідок російських атак було знищено більше 200 автозаправних станцій -- Delo.ua
Теги