Організатори стягували до 13 000 доларів за евакуацію військовослужбовців, обіцяючи підготовку підроблених документів.
У Київській області правоохоронці встановили групу осіб, які за винагороду вивозили військових із їхніх місць служби та забезпечували їм укриття. Організаторці схеми, її спільнику з правоохоронних органів та водію може загрожувати до 12 років ув’язнення. Про це інформує пресслужба Державного бюро розслідувань у вівторок, 4 серпня.
Виявилось, що цю схему створила мешканка Київської області. Вона також залучила до справи правоохоронця, який шукав водіїв, координував їхні дії та надавав інструкції військовим.
Водії безпосередньо забирали військовослужбовців з частин і транспортували їх до зазначених локацій.
Перший зафіксований випадок відбувся в жовтні 2025 року. За суму в 13 тисяч доларів учасники організували втечу військового. Вони посприяли в приховуванні факту служби в збройних силах, а згодом обіцяли забезпечити фальшиве бронювання та підроблені документи для добровольчого формування в територіальній громаді.
У червні 2026 року працівники ДБР задокументували ще дві спроби вивезення. За кожну з них фігуранти планували отримати по 5 тисяч доларів. В одному з випадків вони додатково вимагали 2 тис. доларів нібито за "вирішення питання", якщо військовослужбовця затримають правоохоронці.
У липні 2026 року, після отримання 7 тисяч доларів, правоохоронні органи затримали членів злочинної групи.
Організатору та представнику правоохоронних органів висунули звинувачення у пособництві дезертирству та у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Один з водіїв підозрюється у допомозі дезертирам відповідно до частини 3 статті 27, частини 4 статті 408, частини 3 статті 27, частини 2 статті 28, а також частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України.
Окреме розслідування виявило, що один із водіїв, які були залучені, сам знаходився в стані сп'яніння. Йому також пред'явлено обвинувальний висновок за частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України.
Санкції, встановлені цими статтями, можуть передбачати ув'язнення терміном до 12 років.
Підозрюваних вже відправили під варту з можливістю внесення застави.
Нагадуємо, що в Дніпропетровській області було затримано організатора та шість членів угруповання, яке займалося вивезенням військовозобов'язаних з місць служби та їх нелегальним переправленням через державний кордон.
У Закарпатті затримано підполковника Збройних Сил України, який сприяв ухилянтам у втечі з країни. Офіцер користувався службовим автомобілем із проблисковими вогнями, щоб уникати перевірок на контрольних пунктах.
Останні новини від Корреспондент.net тепер у Telegram та WhatsApp! Приєднуйтесь до наших каналів за посиланням: https://t.me/korrespondentnet та в WhatsApp.
#Збройні сили України #Підполковник #Дніпропетровська область #Військовослужбовці #Військовозобов'язаний #Кримінальний кодекс України #Київська область #Державне бюро розслідувань #WhatsApp #Контрольно-пропускний пункт #До побачення #Кореспондент #Оскільки #Telegram (сервіс обміну повідомленнями) #Карпатська Русь #Ув’язнення в Україні