20:05, 25.05.2020

Діагностика лікаря онлайн – як це працює у Маріуполі?

Прийом у лікаря, огляд та навіть ймовірний діагноз - онлайн. У маріупольській поліклініці №2 почали діагностування по відеозв'язку. Хто може скористатися такою послугою?

поділитись:
Діагностика лікаря онлайн – як це працює у Маріуполі? - фото 1

 

Вперше в Маріуполі почали приймати пацієнтів онлайн лікарі Центру первинної медико-санітарної допомоги №2. Про таку послугу вже чула пані Олена. Утім сьогодні обрала звичну консультацію спеціаліста.

«Дуже зручно, звичайно, сидячи вдома зробити запис до лікаря, без проблем пройти консультацію. Але, звичайно, було б правильніше якби лікар послухав, подивився і зробив відповідні висновки при зустрічі», - каже пацієнтка.

А ось пан Юрій вирішив спробувати діагностування по відеозв'язку.

«Зараз такий час, що краще зайвий раз нікуди не ходить. І оскільки я вже не молода людина, а пенсіонер, то піддавати себе зайвий раз на небезпеку не хочеться. У крайніх якихось випадках, ну тоді вже треба, напевно, звертатися до лікарів за допомогою, щоб їх не піддавати зайвий раз на небезпеку», - каже пацієнт.

Медики стверджують, по телефону консультували й раніше, проте під час пандемії така послуга - необхідна.

«Вона дозволяє зекономити як кошти, так і виконати основний принцип профілактики Covid - це залишатися хворому вдома. Онлайн консультації вони мають, можна так сказати, обмежене застосування і діагноз в принципі, як такої онлайн не ставиться. Онлайн визначається тактика ведення хворого», - розповів завідувач амбулаторії №1 поліклініки №2 Олександр Сотніков.

Діагностуванням по відеозв'язку займаються лише досвідчені спеціалісти, наголошує директор поліклініки.

«Поки що онлайн консультації будуть проводить у нас завідувачі амбулаторія. Скажімо так, це люди з великим досвідом. Природно коли ми розуміємо, що пацієнт в обов'язковому порядку повинен бути оглянуто або йому необхідно зробити певні аналізи, обстеження, звичайно ж людина приходить очно, або бригада виїжджає до нього і надає медичну допомогу», - зазначає директор поліклініки №2 Євген Матвєєв.

Записатися на дистанційну консультацію можна в реєстратурі, або в особистому кабінеті на сайті mariupol.medkontrol.pro.

«Пошта електронна повинна бути забита в системі і плюс повинна бути у самого пацієнта відео та аудіоапаратура. Якщо він захотів на онлайн консультацію йому приходить лист на Медсістем. Там він переходить за посилання, відкривається вікно в браузері, він натискає кнопочку. Ну, в принципі, це вся процедура запису на онлайн консультацію », - розповідає інженер-програміст ЦПМСД №2 Сергій Петренко.