21:10, 05.05.2020

Під час карантину побільшали випадків домашнього насильства

Сором перед сусідами, побоювання наслідків, досвід батьків або, навіть, сліпе кохання. Саме через ці причини жертви домашнього насильства не звертаються по допомогу та продовжують потерпати від агресорів.

поділитись:
Під час карантину побільшали випадків домашнього насильства - фото 1

За даними соцслужб, під час карантину кількість таких випадків збільшилася. Бо саме в самоізоляції партнери перебувають наодинці майже цілодобово. То ж куди звертатися та чому не можна мовчати про побиття від близької людини?

Світлана Чернухіна регулярно чує за стіною голосіння, звуки бійок та сварок. Розповідає - у сусідів домашнє насилля - річ регулярна.

«Випадок, який відбувається регулярно і з досить частою періодичністю. Людина повертається з рейсу, моряк. Випиває і після того як він випиває, він б'є свою дружину. Люди - стають свідками домашнього насильства, найчастіше просто вважають, що вони не повинні втручатися», - каже очевидиця домашнього насильства.

Під час карантину кількість випадків насильства збільшилася на 30%, стверджують соцпрацівники. Причинами називають роздратування через обмеження та збільшення часу, проведеного разом у замкнутому просторі. Психологи наголошують - головне - не боятися говорити про проблему, не жаліти людину, яка вас б'є та звертатися до соціальних служб та правоохоронців.

«Я завжди закликаю тих людей, які опиняються в таких ситуаціях - говорить про це. Це найвірніший і найправильніший крок. Тому що дійсно соромно про це говорить, страшно визнаватися у власній слабкості, що з тобою таке буває. Це великий і мужній вчинок. Але, коли цей мужній вчинок відбувається, як правило, людина все-таки отримує підтримку від суспільства», - каже психологиня Наталя Несенюк.

Аби отримати допомогу потерпіла особа може зателефонувати - за номерами, які зараз на екрані. Або написати чат-боту в Телеграм - поліс хелпбот.

Після звернення у поліцію - на місце виїжджає мобільна група "Поліна". Правоохоронці складають протокол або відкривають кримінальне провадження. Також за бажанням постраждалої сторони, можуть оформити - терміновий заборонний припис на кривдника.

«Строк дії його це від однієї доби до 10 діб. Він має три пункти - це заборона перебувати у місці проживання та перебування потерпілої особи. Це зобов'язання залишити місце проживання та перебування потерпілої особи. Та третій пункт - це заборона контактувати у будь-який спосіб з потерпілою особою», - розповіла поліцейська мобільної групи протидії домашньому насильству "Поліна" Марина Лебеденко.

Далі - заява потрапляє до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

«З агресором можливо на цей момент буде працювати психолог. В цей момент ми з фахівцем будемо розповідати про те які права є у людини, як він може себе захистити. Чи можемо розробляти план безпеки. Якщо людина не хоче, щоб агресор знав, що приїхала служба, ми з чоловіком домовляємося на нейтральній території зустрітися», - зазначила спеціалістка з соціальної роботи Анна Автухова.

Жертва може отримати прихисток на 90 днів у Центрі підтримки постраждалих. Допомагають потерпілим і у громадській організації "Рада жінок Донеччині".

«Ми працюємо над тим, щоб активізувати людей нашого міста і не тільки, кілька областей - до того, щоб вони були не байдужі до ситуації домашнього насильства, що б вони знали, як реагувати, куди звертатися», - зазначила кординаторка програм громадської організації "Рада жінок Донеччини" Юлія Пруднікова.

Крім того, на сайті електронних петицій Президенту України можна підписати документ за ратифікацію Стамбульської конвенції. Це угода Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок.