15:29, 20.08.2020

До 1 грудня в Україні мають обрати ескіз Великого Державного Герба

Відповідний законопроєкт зареєстрували Голова Верховної Ради разом із групою народних депутатів

поділитись:
До 1 грудня в Україні мають обрати ескіз Великого Державного Герба - фото 1

Так, проєктом постанови пропонується доручити Кабінету Міністрів провести конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба. За опублікованим проєктом постанови до 1 жовтня 2020 року уряд зобов'язують утворити організаційний комітет, розробити та затвердити відповідні положення.

Далі, до 1 листопада, Кабмін повинен буде провести всебічне суспільне обговорення ескізу великого Державного Герба, а до зими, 1 грудня — визначити переможця конкурсу та подати на розгляд Верховної Ради пропозиції за результатами конкурсу.

Як обґрунтували цю пропозицію народні депутати у пояснювальній записці:

"Відповідно до частин третьої, четвертої статті 20 Конституції України Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). Втім, вказані статті Основного Закону України не конкретизовані в українському законодавстві, зокрема, не встановлено Державний Герб України, який включає великий Державний Герб України та малий Державний Герб України. На законодавчому рівні дотепер не визначено опис, порядок використання та правового захисту Державного Герба України".

Крім того депутати відзначають, що проєкт Постанови на момент внесення не потребує додаткових витрат з Державного бюджету.
Фінансування заходів, передбачених Постановою, буде здійснюватися в межах бюджетних асигнувань, виділених відповідним міністерствам Державним бюджетом України.