10:29, 17 січня

Друге життя новорічної ялинки

Для чого у Маріуполі перероблюють дерева?

поділитись:
Друге життя новорічної ялинки - фото 1

Іграшки зняли, але ялинку - не викидатимуть. У родині пані Тетяни новорічне дерево використовують для хвойних ван. Таке купання знімає втому, підвищує тонус, активізує кровообіг, каже жінка.

«Запарюється в воді хвоя, потім приймаєш ванну. Пари хвої дихаєш, дуже корисно при застуді», - каже жителька Маріуполя.

А от пані Ілона від живої хвойної красуні - відмовилася. Каже, раніше, як і більшість містян, викидала ялинку на смітник. Було дуже шкода. Тож уже другий рік прикрашає штучне дерево.

«Можу сказати, що різниця там у відсутності запаху ... але мені зі штучною комфортніше. Від неї менше сміття, її швидше наряджати, швидше прибирати. Без проблем, менше головного болю. А краса, та сама».

Проживає у власному будинку, тож після свят ялинку відправляє на дрова, розповідає Раїса Іванівна.

«А куди її? Посадити? Вона ж не виросте. Нам дуже шкода, що такі продають. Ми б краще штучну купили», - каже жінка.

А ще хвойне дерево можна віддати на корм для тварин. Так збирає ялинкові гілочки одна з маріупольських господинь пані Олена. Оголошення розмістили у соцмережі.

«Друзі, у кого сосонки відслужили святкові дні, поділіться, будь ласка, мої кози будуть щасливі їх з'їсти! Спасибі!».

Ще декілька варіантів "другого життя" ялинки пропонують в інтернеті.Стовбур ялинки можна перетворити на жердинку для папуги. А гілочки - на корисне добриво. Залийте колючу хвою окропом і за кілька днів у вас буде поживний настій для кімнатних рослин.

Крім того, можна просто здати дерево комунальникам. У Маріуполі визначили декілька пунктів прийому хвойних дерев.

«Спільно з керуючими компаніями, ОСББ, «Місто для людей» є місце дислокації, куди вони зносять ялинки і жителі туди приносять або на контейнерному майданчику. Як жителям зручно. У нас за графіком відправляється машина, збираємо ялинки, вантажимо, щоб була заповнена, і вивозимо на тепломережа», - розповідає в. о. заступниці директора КП "Комунальник" Ніна Черкез.

Додає, за день збирають до півсотні хвойних рослин. Ще почали прибирати і районні ялинки міста. Головна ж новорічна красуня на Театральній площі - поки залишатиметься. Її демонтуватимуть після Водохрещя. Рух транспорту на ділянці проспекту Миру - від Театральної площі до підземного переходу - відкриють вже з понеділка. Повідомили у профільному департаменті.