20:28, 07.05.2020

#Дякуємомедикам - історія українського лікаря Михайла Леонова

Історія медика, який працює з хворими на коронавірус. Він з династії лікарів. Родина Михайла Леонова віддала медицині понад сто років.

поділитись:
#Дякуємомедикам - історія українського лікаря Михайла Леонова - фото 1

Понад сто років. Стільки віддала медицині родина Михайла Леонова. Каже: що усе життя проведе у білому халаті, знав з дитинства. Він – нащадок династії лікарів.

"З дитинства бачив роботу батьків, бабусь, дідусів. Мати, батько, бабуся, дядько і син теж у мене доктор", - каже Михайло Леонов, завідувач інфекційним відділенням Дніпрорудненської міської лікарні.

Нині окрім звичного білого халату Михайло щодня вдягає захисний комбінезон. Лікарня, де він працює, перетворилася на шпиталь для хворих на коронавірус. Пацієнтів із іншими діагнозами - відділення не приймає майже місяць.

"На сьогоднішній час у нас три пацієнта. Це чоловік і дві жінки, з них одна медпрацівник. А до цього у нас було п'ять пацієнтів, четверо ми виписали з одужанням. Одна, на жаль, жінка померла", - розповідає Михайло Леонов.

Нині кожен п'ятий інфікований коронавірусом в Україні - медик. Загалом цей діагноз підтвердили у двох тисяч шестисот шістдесяти працівників медзакладів.

"Раз ти став медиком, ти пішов у цю професію, ти повинен виконувати свою роботу. Виконувати її максимально добре. Щоб держава забезпечувала медработнков гідними зарплатами. Підвищувати цю мотивацію, будемо сподіватися, що це станеться найближчим часом", - відзначає лікар.

За майже 30-ть років роботи в інфекційному відділенні Михайлу довелося протистояти спалахам гепатиту, кору, дизентерії, дифтерії. Пандемію коронавірусу сприймає як черговий виклик.

"Чергова епідемія пройде, настане момент, коли ми будемо працювати в звичайному режимі звичайного інфекційного відділення і лікувати все тих же хворих, треба дочекатися ще цього моменту, попрацювати ще, полікувати хворих і все буде добре", - розповідає Михайло.

Аби подякувати за працю усім медикам, Фонд Ріната Ахметова та телеканал «Україна» розпочали спільний проєкт - #Дякуємомедикам. Настав час сказати спасибі тим, хто щодня ставить наше життя вище за власне. Історія кожного українського медика, який протистоїть коронавірусу, унікальна та має бути розказаною.