16:05, 19 вересня

"Геополітична гра Путіна": Яценюк про ситуацію в Білорусі

За словами політика, Лукашенко вже є маріонеткою

поділитись:
"Геополітична гра Путіна": Яценюк про ситуацію в Білорусі - фото 1

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зараз є маріонеткою в руках свого російського колеги Володимира Путіна.

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" заявив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк.

"Українська держава повинна зараз зайняти дуже чітку позицію щодо Білорусі. Справа не в Лукашенку. Це ще одна геополітична гра Володимира Путіна. А він є найбільшою загрозою для України і української державності. Лукашенко вже – маріонетка", – вважає політик.

За словами Яценюка, нинішні відносини Лукашенка і Путіна – це калька відносин між Путіним і Януковичем, "які призвели до того, що Януковича Путін забрав у Ростов, а потім ввів війська на територію України і почав агресію проти України".

Також Яценюк зазначив, що раніше Лукашенко імітував те, що він самостійний лідер, а Путін – це не більше, ніж тимчасовий партнер. Зараз же Лукашенко каже, що "захищає союзну державу", а це пряма загроза і для національної безпеки України.

"Ми повинні разом з Європейським Союзом і США зайняти позицію і розмежувати. Білоруський народ – це для нас дружній народ. Лукашенко – є диктатором і авторитарним лідером. І та людина, яка сфальсифікувала вибори, яка хоче вкрасти перемогу, яка лягла повністю під Москву і фактично загрожує сьогодні Україні", – підсумував політик.
Джерело: сайт "Сьогодні"