10:30, 19 серпня

Хто допомагає дітям з Донбасу долати травму війни?

Вони познайомились у літньому оздоровчому таборі. Попри те, що Софія і Ніколь живуть у різних куточках Донеччини, їх об'єднують спогади за роки бойових дій. В обох є травма війни. Чи змогли подолати її?

поділитись:
Хто допомагає дітям з Донбасу долати травму війни? - фото 1

Новотроїцьке досі живе під обстрілами. Ніколь Шмичкова - корінна жителька селища. Коли почалася війна, їй було два рочки.

Коли починається обстріл, дівчинка знає: треба відразу бігти до мами. Страшні дні перечікують удома, а потім, коли настає тиша, повертаються до звичного життя. Ось тільки страх від пережитого дається взнаки.

До пандемії Ніколь їздила до рідних у Донецьк. Але зараз це неможливо. Така ж доля спіткала й Софію Жукову. Вона - переселенка з шахтарської столиці. Зараз живе в Слов'янську. Те, що бачила, коли приїжджала до бабусі, не забуде ніколи.

Ніколь і Софія стали подругами під час літного відпочинку. Їх об'єднало мирне літо у Святогірську. Спілкування не вистачало їм обом. Ніколь взагалі у оздоровчому таборі вперше.

Психологи, педагоги, представники різних професій допомагають дітям відкритися та заспокоїтись. Цього літа завдяки Фонду Ріната Ахметова відпочило понад сто дітей.

Від 2015-го року учасниками мирного літа стали понад 4,5 тисячі хлопців і дівчат. У першу чергу цей проєкт спрямований допомогти малечі відновитися. Наприклад, покращення роботи легенів та мозку відбувається завдяки кисневим коктейлям і сольовій кімнаті. Творчі здібності дітей реалізувались під час різноманітно організованого дозвілля.