15:30, 26 березня

Хулігани по сусідству – як вирішити конфлікт за законом?

Камінням по машинах. Мешканці багатоповерхівки звинувачують сусідських дітей у хуліганстві. Їхня мати це заперечує. Як законно вирішити конфлікт?

поділитись:
Хулігани по сусідству – як вирішити конфлікт за законом? - фото 1

Пані Олена показує уламки бетону, які пошкодили її авто. Розповідає, про "камнепад" повідомили мешканці будинку.

«Кажуть, приберіть машину, тому що, кажуть, поб'ють. Ну син вийшов коли, так, решітка на машині на задньому склі була розбита. Камені ось ми зібрали на асфальті, поруч лежали. Колір явно чиє, колір лоджії», - розповідає жінка.

За словами сусідів, з цього балкона на голови перехожих постійно летять різні предмети.

- Саме мені на голову летіли сині туфлі. Каблук такий залізний під обоечкой. Я не знаю, як я встигла голову прибрати.
- Ось сидимо на лавці, і летить пляшка. Ось вам і свідок, більше ніяк.
- Дитина викинув трубу з лоджії 9-го поверху. Горизонтально летіло, і потрапили мені до снаги. Ну травми не було, синяк і все.

 

Стукаємо до квартири, на яку вказують мешканці. Проте двері ніхто не відчиняє. Телефоном хазяйка запевнила: претензії - безпідставні.

«Ви бачите, який вітер на вулиці. І це, може, знесло вітром. Я не кажу, що це каміння ні з мого балкона. Нехай покажуть відео, де мої діти на балконі стоять. Фотографії, ще що-небудь. Те, що 3 роки тому у мене дитина вийшов на балкон і викинув там іграшку, або що він там викинув, я вже не пам'ятаю, це не означає, що вони в мене виходять і живуть взагалі там на балконі», - каже мати дітей.

Сусіди викликали поліцію. Проте ті запропонували їм вирішити конфлікт самостійно.

«Порушень громадського порядку виявлено не було, також матеріальної шкоди заявниці або її сину завдано також не було. Наразі поліція проводить перевірку за даним фактом та встановлює повні обставини події», - зазначила речниця Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

На сварки мешканців будинку увагу вже звернули і соцпрацівники.

«Фахівець із соціальної роботи здійснює візит за адресою проживання сім'ї. Та надає соціальні послуги відповідно виявлених потреб. Може бути надана соціальна послуга - медіація. Яка передбачає домовленість між сторонами», - розповіла директорка Кальміуського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмила Огороднікова.

А якщо з'являться докази хуліганства правоохоронці радять не зволікати та написати офіційну заяву.