20:14, 21.12.2020

Карантинна компенсація – хто може отримати 8 тисяч гривень?

До 31 грудня ФОПи та наймані працівники, які втратили дохід через пандемію, можуть подати заяву на разову виплату. Проте деякі підприємці зіткнулися з труднощами при оформленні.

поділитись:
Карантинна компенсація – хто може отримати 8 тисяч гривень? - фото 1

Данило - приватний підприємець. Окрім бізнесу чоловік має іншу роботу, тож 8 тисяч компенсації не отримає. Проте в карантинних виплатах відмовили і його найманим працівникам. Причина - начебто несплачені податки.

«Поки я не сплачу податки, я не можу виплатити зарплату. Так побудована схема. Тобто відповідно податки пройшли».

У додатку "Дія" є можливість зв'язатись із менеджером. Цим і скористався підприємець. Консультацію отримав лише на третій день. Там порадили надати докази сплачених податків.

«Пішли робити електронні ключі для того, щоб спробувати через електронний кабінет зробити скріни, в яких буде видно ці виплати. І після цього спробувати з другого разу пробитися через додаток "Дія" та все-таки отримати свої виплати», - розповідає підприємець Данило Чуфаров.

Анастасія працює адміністраторкою в мережі кав'ярень. Каже, подала заявку з першої спроби. Процес зайняв до п'яти хвилин, бо мала - електронний підпис. Звірила особисті данні. Підтвердила їх. Тепер - чекає на відповідь.

«Прийшло повідомлення на електронну пошту про те, що ваша заявка успішно прийнята, очікуйте перевірку ваших даних. І в разі, якщо все вірно, вам прийде допомога на ваш рахунок банківський. Там можна прив'язати банк, вкотором у вас є картка», - розповідає адміністраторка мережі кав'ярень.

За словами міністра цифрової трансформації, збої в роботі програми були пов'язані з великою кількістю заяв у перші дні їх прийому.

«За два дні більше 150 тисяч українців скористалися послугою. Враховуючи ажіотаж з подання заяв ми збільшили потужності застосунку і порталу, покращили сервіс та стабілізували роботу. Зараз система працює налагоджено. Щоб кожен українець зміг користуватися державними послугами онлайн», - розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Підприємці та працівники, які звернулися по допомогу до 21-го грудня, отримають кошти до кінця року. Всім іншим виплати надійдуть у наступному.

«Щоб відповідною програмою могла скористатися максимальна кількість українців - це приблизно 1 мільйон працівників - було прийнято рішення продовжити термін прийняття заяв на отримання 8-ми тисяч отримання допомоги до 31-го грудня 20-го року. Але, звичайно, я буду просити всіх не затягувати до останніх днів», - наголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Оформити заяву можна лише на офіційному порталі "Дія" або в мобільному додатку.