18:50, 04.08.2020

Катаєшся в парку - плати штраф

Напередодні ввечері в Театральному сквері виник конфлікт між охороною та велосипедистами. Останнім - сторож заборонив їздити у парковій зоні та викликав поліцію.

поділитись:
Катаєшся в парку - плати штраф - фото 1

У відповідь любителі роверів заперечили, мовляв, більше немає підходящих місць для катання. На чиєму боці закон?

Ярослав щодня приїжджає до скверу. Разом з компанією їздить на території та робить трюки на скейті та ровері. Каже, вчора тут у інших велосипедистів виник конфлікт із охороною. Мовляв, ті порушували правила та заважали відпочивальникам. Обидві сторони викликали поліцію. Та хлопець вважає, їм забороняють тут їздити незаконно.

"У них немає ніяких документів, які забороняють нам кататися тут. Хотіли нас оштрафувати, але не оштрафували, так як це незаконно, просто написали заяву на цих велосипедистів і велосипедисти написали на охорону", - розповів велосипедист Ярослав.

Щоправда деякі велосипедисти іншої думки. Ярослав каже, катається тільки проїжджою частиною. Бо там він учасник дорожнього руху і його регулюють відповідні правила. А в парках, думає, - їздити заборонено.

"Так, повинні бути спеціально обладнані парки в яких можуть кататися велосипедисти. Повинно бути більше велодоріжок, за якими можуть кататися велосипедисти. Але і люди в свою чергу повинні розуміти, що є велодоріжка і по ній не можна ходити. Так як у нас в місті є велодоріжки, але багато хто не звертають на це увагу, навіть на знаки і ходять по ним. А після виникають сутички", - зазначає Ярослав.

Відвідувачі скверу розповідають, любителі роверів їм не заважають, проте наголошують, все ж у парках повинні бути для катання окремі зони.

"Так, це небезпечно, тому що не всі реагують адекватно, не можуть вчасно зупиниться і це небезпечно якщо дитина ходить, бігає маленький. І він теж не може зреагувати", - каже відвідувачка парку Юлія.

 

"Припустимо ми ж ось приїжджаємо в іншу країну, ми ж підкоряємося всім законам цим, не такі ж вже ми бовдури так? Точно так і це - виділили майданчик і все і там вони нехай буксують, нехай займаються і це буде добре", - вважає мешканець міста Павло.

Охоронці запевняють, адміністрація забороняє роверистам кататися на території Театрального скверу. Тож доводиться іноді вступати у суперечки.

"Кататися в парках заборонено на велосипедах. Прохід - будь ласка. Приїхали, спокійно взяли в руки велосипед пройшли. Спори створюються: на якій підставі, хто написав, хто підписав, чий наказ ... Я спираюся на адміністрацію парку, тобто вони створюють всі ці вказівки", - розповів охоронець Ігор.

Патрульні розповідають, у правилах дорожнього руху є спеціальний пункт, який контролює велосипедистів. Та він стосується тільки випадків на автомобільній дорозі. Але, у сквері є таблички, які забороняють кататися, тож треба виконувати це правило.

"Це пов'язано з тим, що дуже велика кількість велосипедистів, скейтерів, осіб, які пересуваються сігвеях або роликах їздять там не дотримуючись безпечної швидкості і варто взяти до уваги, що там дуже багато дітей і це травмонебезпечно", - відзначила пресофіцерка управління патрульної поліції у Донецькій області Ольга Артюхова.

Додає, у тих парках та зонах відпочинку, де такі знаки відсутні - кататися можна. Якщо ж з'являються заборони - це має бути закріплено в документах.