14:25, 22.11.2020

Як відновити здоров’я після коронавірусу?

Люди, які перенесли хворобу, часто продовжують боротися з ускладненнями. Хтось жаліється на важкість дихання, а хтось - на слабкість та болі в серці. Як подолати наслідки вірусу та чого не варто робити?

поділитись:
Як відновити здоров’я після коронавірусу? - фото 1

Позитивний ПЛР-тест Вікторія Темченко отримала в жовтні. Розповідає: за два тижні повторний аналіз показав - вірусу в організмі немає. Та, каже, від наслідків недуги оговтується й досі.

«У мене пішло дуже сильно в спину, у мене були м'язові спазми, у мене відвалювалася поперек, у мене серце колотило. Мені важко дихати, тобто мені піднятися на 4-й поверх дуже важко - у мене задишка божевільна», - розповідає жінка.

Що робити з посткоронавірусним синдромом? Відповідь на це питання дівчина знайшла в свого сімейного лікаря.

«Лежіть, не рухайтеся. Болезаспокійливі, знеболюючі, в основному так. В принципі, те лікування, яке у мене від ЛОРа, у мене гайморит хронічний, воно прям відповідає тому, як мене лікували раніше. І мені реально почала допомагати», - розповідає Вікторія.

Слабкість, тахікардія та згущення крові. А іноді й температура. Всі ці симптоми можуть зберігатися в тих, хто вже перехворів на ковід. Медики радять: після негативного тесту відразу не поспішати на роботу та до спортзалу.

«Здоровий спосіб життя, дозовані навантаження. І все-таки навіть при легкому перебігу обов'язкова взаємозв'язок з лікарем, Який повинен вести ЦИХ пацієнтів після виписки», – радить завідувачка інфекційного відділення маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги Олена Шаповал.

Насамперед після перенесеного ковіду загострюються хронічні хвороби. В деяких з'являється головний біль.

«Вражається нервова система. Абсолютно всі хворі мають певний рівень тривожності, певний рівень депресії», - наголошує лікарка.

Один зі способів заспокоїтися, радять лікарі - налагодити сон. Поради - банальні та добре всім відомі:

«Відпочити від телевізора, почитати, розслабитись. Послухати приємну музику. Випити чай з медом. Розслабитись. Почитати, пообійматися», - радить лікар-невролог Катерина Костюкова.

Щоб заспокоїти нерви можна завести домашнього улюбленця, або щодня переглядати відео з пухнастими. Це знизить рівень стресу. Так вважають британські науковці, які провели експеримент. Ще один спосіб - зайнятися йогою або виконувати кілька простих вправ.