20:20, 04.08.2020

В Україні запускають пілотний проєкт з монетизації бебі-боксів

Замість пакунка маляти батьки отримають гроші – 5000 гривень. Планується, що і на Донеччині - також. Хоча коробки з пелюшками за 3 роки в область так і не доїхали.

поділитись:
В Україні запускають пілотний проєкт з монетизації бебі-боксів - фото 1

Батьки по всій Україні хизувались пакунками маляти. В наборі, окрім комбінезону йшли бодіки, сорочки, ковдра, підгузки, засоби для догляду. Породіллі на Донеччині бачили таке лише в інтернеті. Бо жодної коробки в область так і не доїхало.

Та днями стало відомо: замість бебі-боксів хочуть давати гроші. Родинам виплачуватимуть компенсацію одноразово на картку. Витратити їх можна лише на певні товари для дитини.

"Пакунки, які ще залишилися в регіонах будуть роздані породіллям. Далі, фактично при народженні дитини, будуть видаватися картки із 5 тисячами гривень для закупівлі дитячих товарів замість "пакунку малюка", який за словами породіль не завжди відповідав потребам. Тому зараз вони зможуть самостійно закуповувати товари на повну суму, яку передбачає бюджет", - зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.


Проєкт постанови прийняли на засіданні уряду. Тепер його мають опублікувати. Відтоді документ набуде чинності. А соціальні працівники - розпочнуть прийом заяв від батьків. В Маріуполі вже чекають півтори тисячі родин.

"Тобто, якщо ми знаємо, у 2020-му році бебі-боксів не було, слід всі, хто народив у 2020-му році - після того, як вже приймиться це рішення уряду, буде подана заява від наших утримувачів і буде виплачена компенсація за бебі-бокси", - зазначає директорка департаменту соціального захисту населення маріупольської міської ради Ірина Коробка.

Марина - тільки-но народила. Новині, що отримає кошти - замість пакунку маляти - дуже зраділа. Каже: дитині постійно треба докуповувати речі.

"Купили б колясочку, яка потрібна буде потім прогулянкова, купили б речі теплі на осінньо-зимовий період. Комбінезончики, все більш тепле", - каже мати немовляти.

Та й те, що тепер матусі будуть самі обирати, на що витратити суму - теж добре, вважає Марина. Бо навіть ті ж самі підгузки, що кладуть до бебі-боксів комусь із немовлят можуть не підійти.

Документи на отримання монетизованої допомоги батьки зможуть подавати протягом 12 місяців від дня народження дитини, - анонсували у міністерстві соцполітики. Також найближчим часом визначать перелік закладів торгівлі та інтернет-магазинів, де можна буде витратити кошти.