18:57, 04.08.2020

Медики встановили причину смерті дитини у лікарні - лейкоз

Дитину у непритомному стані із синцями на тілі госпіталізували 1 серпня. Ввечері 3 серпня вона померла.

поділитись:
Медики встановили причину смерті дитини у лікарні - лейкоз - фото 1

 

Маріупольська багатоповерхівка. Тут мешкала дворічна Сашенька разом із батьками. Стукаємо до квартири. Двері відчиняє бабуся померлої дитини. Обличчя на камеру показувати не хоче. Розповідає: вихідними онуці стало зле, її забрала "швидка". Після госпіталізації дізналася - а дитини онкологія. Та, говорить, ознак хвороби раніше не помічали.

"Невже б ми сиділи вдома? Уже б в той Ізраїль поїхали б. Так, був рак. Або як називається - лейкемія. Вона стала дихати. Коли викликали швидку, вони приїхали і кажуть - у неї запалення легенів".

Бабуся запевнила - ззовні дитина була здоровою. Натомість деякі сусіди розповідають інше.

"Вони у лікаря були. Там сказали гемоглобін низький поїть гранатовим соком, це з її слів. Дитина була давно хвора, ніхто їй не займався. Коли її побачила, вони тут всю ніч колобродити, дитина плакала. На наступний день, вона вийшла з нею гуляти, у дитини губки сині, сама блідо-зелена", - каже сусідка родини.

Ще одна сусідка, пані Любов, говорить протилежне. Мовляв, родина звичайна. На дітей, а їх у сім’ї крім померлої дівчинки ще двоє, могли тільки накричати.

"Може у свята і випивали. Вона дітей не била, це я вам як на духу кажу. У дитини швидше за все була анемія, а лікувати - або не хотіли або грошей не було ...".

 

 

У поліції попередньо відкрили два кримінальні провадження. За нанесення важких тілесних ушкоджень. А також за невиконання обов'язків по догляду за дитиною. Нині стаття ще не інкримінована.

"На даний час призначено ряд судово-медичних експертиз, ми очікуємо їх результатів. У разі отримання більш конкретної інформації, щодо причетності до скоєння злочину або не скоєння кримінального правопорушення когось із осіб, обов'язково повідомимо додатково", - розповів в.о. начальника Центрального відділу поліції Маріуполя Віталій Бортнюк.

Спочатку дівчинку ушпиталили до інфекційного відділення. Згодом перевели до дитячої реанімації. Та що насправді стало причиною смерті? Питаємо в лікарів.

"Це лейкоз, злоякісне лікування, лейкоз не диференційований, гострий. Аплазія кістково-мозкового кровотворення, це були пригнічені всі паростки кровотворення, і масивний гемморологіческій синдром. Він наростав на очах, якщо дівчинка поступила з гематомами, які були на різних ділянках тіла, потім приєдналася кровотеча з ясен, цей синдром був дійсно потужним", - розповіла головна лікарка коммунального закладу "МТМО здоров'я дитини та жінки" Наталя Сидоренко.

Та додають, перебіг хвороби був швидким тож у дівчинки було небагато шансів на порятунок.