20:07, 18.09.2020

"Зелений центр Метінвест" висадить більше тисячі дерев у Маріуполі

Тополі, платани, акації або сосни. Участь у проєкті "Forever Green 2020" взяли понад 250 будинків ОСББ. Саме біля них з’являться нові насадження.

поділитись:
"Зелений центр Метінвест" висадить більше тисячі дерев у Маріуполі - фото 1

 

Для кожної рослини - свій підхід, розповідає пані Наталя. Вважає, для Маріуполя краще підходять акації, чорна або кримська сосни...

«Яблуні, сливи. Тобто ті, які цвітуть, але не плодоносять. Але найідеальніший, напевно, все-таки тополя. Є досить багато форм, що не порошать. Платани чудові дерева, гінкго. На жаль, дуже рідко застосовується в озелененні, але це обумовлено тим, що це дороге дерево», - розповідає в. о. начальниці відділу садово-паркового господарства МКП "Зелене будівництво" Наталя Гончарова.

Біля прибудинкових територій варто саджати невибагливі дерева, зауважує ландшафтний архітектор Віктор Рудевич.

«В'язи, сосни, ялини. В ОСББ досить може великий бути вибір рослин. Головне, щоб все-таки догляд там був».

Своїм досвідом висадки рослин поділилася й директорка 20-ої школи Валентина Волкова.

«В'яз взявся 100%, кизильник, бузок, дерен - це 100%. І модрина, яка була посаджена, у нас 4 великих дерева, 3,5 метра. Ми дуже переживали, але модрина теж почала», - розповідає Валентина.

За підсумком зустрічі спеціалісти спільно з «Зеленим центром Метівест» підготують методичку з рекомендаціями, які саме дерева найкраще підходять для нашого клімату. Адже, щоб рослини приживалися, треба дотримуватися певних заходів, запевняє начальник управління з питань екології Ваагн Мнацаканян.

«Піти повністю від посадок рослин з голою кореневою системою. Ми розуміємо, що це десь в лісгоспі, десь далеко, коли грунт підготовлена, може це ефективно. У наших умовах - немає. Перш, ніж садити, ми повинні розуміти, навіщо ми туди садимо», - наголосив начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян.

Нові дерева від "Зеленого центру Метінвест" висадять біля 250 будинків ОСББ.

«Ми готові видавати такі рослини, але при цьому ми дуже хочемо, щоб люди були відповідальними, щоб вони разом з рослинами брали на себе відповідальність і займалися, і доглядали за ними. Для цього деяким людям необхідні рекомендації. Не кожен готовий знайти якусь інформацію в інтернеті, треба дати комусь чітке розуміння, що необхідно робити далі з рослиною», - зазначила координаторка ГС "Зелений центр Метінвест" Вікторія Кошманова.

А щодо догляду за висадженими деревами, мешканцям об’єднань надаватимуть підтримку експерти.