13:15, 10 серпня

Кава дорожчає. Що впливає на вартість товару?

Популярний напій - за новими цінами. За останній місяць кавові зерна у світі здорожчали на третину. Серед причин - сильні морози у Бразилії, які загубили врожай. Кого зачеплять зміни?

поділитись:
Кава дорожчає. Що впливає на вартість товару? - фото 1

Експерти прогнозують: невдовзі кава може здорожчати.

«Кілограм чистої арабіки ми продаємо від 390 гривень. Ми плануємо, щоб десь було 420 гривень. Я думаю, що якщо брати в кавовому еквіваленті, то стаканчик кави десь подорожчає приблизно на гривню, на дві», - зазначає адміністратор кавової майстерні Олександр Кочубей.

Вартість кавових зерен на світовому ринку - б'є рекорди. Тільки за місяць вони збільшилися на третину. Серед причин - зіпсований врожай у Бразилії, яка є найбільшим постачальником. У липні - плантації несподівано накрили аномальні заморозки. І це після найбільшої за століття засухи.

«Враховуючи, що у всьому світі в кавовій індустрії задіяно близько 120 мільйонів людей на різних ланках - то це величезні збитки і ризики для економіки», - наголошує експертка кліматичного відділу громадської організації Ольга Бойко.

На ціни також вплинули і здорожчання морських перевезень, і протести в Колумбії - через них какао-боби застрягли в портах.

Вирощування кави вимагає доволі специфічних умов: тропічний клімат, високогір'я, стабільна температура і рясні опади цілий рік. Фахівці прогнозують: через глобальне потепління - уже в 2050 році плантації зменшаться майже вдвічі! Це вплине на багатство сортів і смаку.