19:00, 02 квітня

Кінотеатр "Буревісник". Історія зникаючої будівлі

Замість афіш - іржаві каркаси, замість екрану - обдерта стіна. Усередині - сліди підпалів, лахміття безхатьків та різноманітне сміття. Саме так зараз виглядає колишній кінотеатр "Буревісник", на сеанси до якого маріупольці приїжджали навіть з інших районів.

поділитись:
Кінотеатр "Буревісник". Історія зникаючої будівлі - фото 1

Глядацька зала на 320 місць та широкий екран. Зараз кінотеатр "Буревісник" у Приморському районі в занепаді. В приміщеннях - обгоріле сміття, лахміття, яке залишили по собі безпритульні, зруйновані меблі та рештки комунікацій, які не змогли розграбувати. Про те, що тут колись було популярне місце для відпочинку, нагадують лише розкидані по всій будівлі дерев'яні крісла.

За словами істориків, довгий час тут був чи не головний осередок культурного життя Приморського району. На кіносеанси ходили не тільки місцеві, а й іноземні моряки. Проте у 90-ті роки відеосалони переманили більшу частину глядачів.

Саму будівлю звели у 60-х роках минулого сторіччя. І кінотеатр одразу став дуже популярним зокрема, серед відпочивальників, які приїжджали на море.

Занепад кінотеатру припав на середину 90-х. Будівлю, за словами чиновників, з 96 року орендувало товариство з обмеженою відповідальністю "Сінема Буревісник", яке за 11 років стало її власником. Ще в 2005 році тут зробили капремонт. Щоправда, стрічки вже не показували: невеликі фірми винаймали приміщення під офіси, а глядацьку залу для своїх зібрань використовували протестанти. Але згодом виїхали і вони. Власник виставляв кінотеатр на продаж у 2010 та у 2013 роках. Спершу - за 3 мільйони 700 тисяч гривень, потім знизив ціну до двох мільйонів. Утім покупець так і не знайшовся. Будівлю почали руйнувати та розграбовувати. Як розповіла нам директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда, власник мешкає у Маріуполі. Проте на контакт з міською радою - не іде.

«Ми вже винесли цей об'єкт на комісію по збитках. У зв'язку з тим, що там сформовано ділянку безпосередньо під плямою забудови, під самим "Буревісником". Збитки там нараховані за останні три роки в розмірі 20 тисяч і в даний момент передані матеріали в суд на стягнення заборгованості, збитків по землі», - зазначила Світлана Штенда.

У планах міськради - зобов'язати власника привести будівлю до ладу. Проте на відновлення самого кінотеатру - шансів майже немає.