19:43, 04.12.2020

Коли повернутися до спорту після ковіду?

Як прискорити процес відновлення організму? На питання українців в рамках проєкту "Запитай у лікаря" відповідав лікар Віталій Соколов, який зараз працює на передовій боротьби з коронавірусом.

поділитись:
Коли повернутися до спорту після ковіду? - фото 1

За час роботи із хворими на Covid-19 лікарі вже можуть розвіяти багато міфів.

«Негативний ПЛР-тест не гарантує відсутність захворювання», - каже завідувач інфекційного відділення Київської лікарні Віталій Соколов.

І це лише одна з оман, до якої схильні люди. Допомогти розібратися у ситуації можна завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря», де експертом став і Віталій Соколов.

«Ми бачимо, що проєкт "Запитай у лікаря" надзвичайно актуальний. Розуміємо, що у людей немає достовірної інформації, як себе поводити в такій беспрецентендній ситуації. Ми приємно здивовані, що люди дякують, вони нам пишуть, що цей проект потрібний, він актуальний і необхідний», - зазначає директорка департаменту комунікації Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Щотижневі зустрічі із глядачами та підписниками свідчать про те, про вірус відомо багато, але залишаються питання без відповідей. Наприклад, коли чекати на противірусні ліки?

«Найближчим часом вкрай низька ймовірність, тому що вірусологічні дослідження дуже дорогі», - каже лікар Віталій Соколов.

Окрема категорія запитань про дітей. Наприклад, як визначити, що у малечі немає нюху?

«Як можна у дитини діагностувати відсутність нюху. Відсутність апетиту все-таки впливає на поведінку дитини і загальне самопочуття», - питає перехворіла на ковід Ольга Калашник.

Це важливе питання для мам, але медик радить надто не перейматись.

«Це не той симптом, на який варто звертати увагу. Може бути якісь особливо різкі запахи, які історичні викликали у дитини неприязнь і він на це не реагує», - каже Віталій Соколов.

Одне з останніх запитань під час зустрічі – коли ж можна повернутися до спорту після одужання?

«Ми рекомендуємо терміни в два місяці. Якщо питання про активний спорт, про тригодинних навантаженнях, при яких ви витрачаєте в середньому від тисячі двох тисяч кілокалорій», - каже Соколов.

Але за можливого запровадження локдауну ця порада може знадобитись хіба за декілька місяців. А поки – бережіть себе та не втрачайте доброго гумору. Адже це – половина успіху та зміцнення імунітету.