11:00, 05.12.2020

В Україні відновили виплати для ФОПів, в яких є неповнолітні діти

Клієнтів - менше, та ще й працювати забороняють. Із такими проблемами під час пандемії зіткнулися і маріупольські підприємці. Тож люди сподіваються на хоч якусь компенсацію від держави. Як одержати грошову допомогу та хто може претендувати на неї в нашому місті?

поділитись:
В Україні відновили виплати для ФОПів, в яких є неповнолітні діти - фото 1

Центральний ринок. Підприємниця Оксана Григор'єва торгує тут одягом вже чверть століття. Розповідає, важкі часи - були, але нинішня ситуація - просто нестерпна.

«Ми з цих ситуацій завжди викручувалися, але карантин нас убив, чесно скажу. Тобто, собі нічого не залишалося - ми тільки виплачували оптовикам і щось на поїсти, сплатити податки, місця. Були великі проблеми з орендою, ті кому оренду не повернули, тим звичайно взагалі дуже важко довелося. Переживаємо за повтор цих всіх подій».

Не розуміє рішень держави й пані Світлана, адже всіх правил дотримується та сплачує податки.

«Дуже тяжко, ніхто нам не допоміг, ми були вдома, тому що нам не дозволяли виходити на ринок. Ми заплатили всю оренду ринку, сплачуємо все податки, тому не зрозуміло чому так. Ми дуже чекаємо, нехай люди приходять», - каже підприємниця.

Утім, навесні Уряд вже призначав ФОПам компенсацію. З листопада можливість отримати відшкодування повернули. Допомогу від держави можуть отримати діти фізичних осіб-підприємців. Утім лише ті, батьки яких подадуть відповідну заяву в Департамент соцзахисту населення до 15 грудня. Грошові виплати відновили на два останні місяці 2020 року. За умови, що дитині менше 10 років.

«Розмір цієї допомоги складає для дитини до 6 років - це 1780 гривень. Для дітей від 6 до 10 років - це 2100. Слід зазначити, що це ті фізичні особи-підприємці, які відносяться до першої та другої групи оподаткування. Необхідно подати - це заява, копія свідоцтва про народження, копія відкриття фізичної особи-підприємця і розрахунковий рахунок», - каже директорка департаменту соціального захисту населення Ірина Коробка.

Нагадуємо, прийом громадян у Департаменті соцзахисту населення відбувається за попереднім записом.