11:30, 26.06.2020

На вулицях Маріуполя встановлюють нові міні-скульптури

За задумом авторів в місті встановлять шість латунних статуеток, по типу вже відомих маріупольцям образів Нільсена.

поділитись:
На вулицях Маріуполя встановлюють нові міні-скульптури - фото 1

Всі фігурки будуть символізувати історичні події Маріуполя.

Роботи стартували сьогодні. На Грецькій площі вже встановили "Пелікана". Цей птах був зображений на першому гербі і прапорі Маріупольської земської управи.

На вулицях Маріуполя встановлюють нові міні-скульптури - фото 20799

 

Зараз на проспекті Миру, біля редакції газети "Приазовський рабочий" встановлюють Коваля. Місце вибрано не випадково. На карті Маріуполя 1910 року позначена вулиця Ковальська. Вона півкільцем охоплювала базарну площу зі східного боку. Мабуть, тут за старих часів місцеві майстри підковували коней селян, які з'їжджалися на базар.

 

Також в рамках проекту ще хочуть встановити фігурку Мамонтеня, Козачки Домахи, Кораблик і Осетра. Тематичні скульптури з'являться в трьох районах міста. Серію образно назвали "Легенди та символи Маріуполя". На думку організаторів, усі пам’ятки можна буде об'єднати в новий квест-маршрут, як це вже було втілено з мініНільсенами.

«Осётр расположится на водной станции, Мамонтёнок - в сквере "Веселка". Казачку мы поставим на улице Украинского казачества, рядом с новым Мультицентром. А Лодочка расположится в Приморском парке. Там уже очень много таких арт-объектов тематических, посвящённых морю», - розповідає начальниця відділу розвитку туризму КП "M.EHUB" Вікторія Давва.