12:10, 05.12.2020

У садочках Маріуполя новорічні свята пройдуть без батьків

У дитсадках уже готують новорічні програми для вихованців. Проте заходи відбудуться за низки обмежень. Серед них - відсутність родичів. Як сприйняли цю новину батьки?

поділитись:
У садочках Маріуполя новорічні свята пройдуть без батьків - фото 1

У маріупольському дитсадку "Родзинка" вже репетирують номери до новорічних ранків. А діти разом із батьками підбирають святкові костюми.

Валентина - мати дошкільника. Каже, цього року на новорічний ранок до своєї дитини не прийде. Бо через карантин батьків на свято не пускатимуть і про це попереджали заздалегідь.

«Звичайно, кожному з батьків хочеться подивитися, побачити свою дитину. Але в зв'язку з такою ситуацією, звичайно, за здоров'я дітей. Тому, звичайно, не будемо присутні», - каже жінка.

Медики говорять: такі заходити - вимушені. Бо простежити чи буде серед глядачів - хворий на ковід майже неможливо.

«Співробітники у нас обстежуються кожен два рази в рік. А у батьків ми не маємо можливість подивитися санітарну книжку», - зазначає старша медсестра садочка Катерина Сиротюк.

Тому вихователі з батьками шукають вихід із ситуації. Планують навіть зробити онлайн-трансляцію заходу.

«Ми зможемо зняти ранки і передати те чи по посиланню, то чи на диск записати, щоб батьки могли побачити. Деякі батьки кажуть: "Ми могли б теж. У нас є камери, ми могли б прийти, бути присутнім на святі". Ну якщо один батьки, будь ласка, приходьте. Ми опрацюємо руки, заміряємо температуру як годиться по температурному скринінгу», - каже завідувачка дитсадка Галина Камєнєва.

У міському департаменті ж освіти зазначають, святкові ранки в садочках взагалі можуть скасувати.

«Якщо буде повний локдаун, і буде все закрито - свят не буде зовсім. Або будуть вони після свят, і це буде у січні-місяці. І будуть проводитись також виходячи з того, яка буде обстановка у місті», - зазначає спеціалістка департаменту освіти міської ради Маріуполя Ірина Куркіна.

Та поки таких розпоряджень немає. Новорічні концерти в садочку нині можуть провести за умови не більше двадцяти дітей у залі та постійної санобробки.