17:40, 08.05.2020

Компромісні ціни на "зелені" кіловати. Про це Уряд просять інвестори

Інвестори звернулися до Кабміну з проханням знизити ціни на "зелену" енергію.

поділитись:
Компромісні ціни на "зелені" кіловати. Про це Уряд просять інвестори - фото 1

У Кабінеті Міністрів після 8 місяців розмов, пообіцяли оголосити остаточне рішення про зниження зеленого тарифу. Того, за яким держава купує електроенергію у виробників екологічно чистого світла. Інвестори вклали сотні мільйонів доларів в будівництво своїх станцій, і розраховували, що коли закриють кредити, почнуть отримувати прибуток. Тепер терміни переносяться. Інвестори готові трохи поступитися грошима, і піти на зниження зеленого тарифу. І просять почути і врахувати їхню думку. Інакше - готові судитися. І обов'язково виграють - прогнозують експерти.

"Є варіанти, на які ми готові йти, де ми продовжуэмо дію зеленого тарифу на скільки-то років, тоді ми готові зменшити тариф", - каже Карл Стуреном, - керівник компанії "Віндкрафт".


Олександра Гуменюк - директор європейсько-українського енергетичного агентства підкреслює:

"Дуже багато великих підприємств, потенційних інвесторів дуже уважно спостерігають за тим, як буде вирішена ця проблема. А прямі іноземні інвестиції - це створення робочих місць, це хороші заробітні плати для українців, це податки до місцевих і державного бюджетів".