19:10, 03.11.2020

Конфлікт у територіальній виборчій комісії Маріполя

Лайка, блокування роботи, зниклий голова та виклик поліції. Сьогодні в Українському домі, де працюють члени територіальної виборчої комісії, було неспокійно. Підсумків голосування за кандидатів у депутати міської ради - досі немає.

поділитись:
Конфлікт у територіальній виборчій комісії Маріполя - фото 1

Палац культури "Український дім". Тут досі працюють члени територіальної виборчої комісії. Офіційні результати голосування за кандидатів у депутати міськради - досі не оприлюднені.

Волають та не пускають до кімнати з документацією. Так, представники однієї з політичних сил сьогодні пообіді блокують роботу територіального виборчкому. Через деякий час ситуацію під контроль бере поліція.

«Дверь возьмут под охрану два полицейских. Сюда никто не зайдет. Все мы выйдем сюда в коридор для того, что следователи принимали заявления и принимали процессуальное решения».

Такі дії - порушення законних прав членів комісії та кандидатів у депутати, вважає представниця партії "Блок Вадима Бойченка" Оксана Гринько.

«Якщо комісія буде неспроможна цього зробити самостійно, то виборча комісія вищого рівня має перебрати на себе повноваження міської виборчої комісії і встановити результати виборів у Маріуполі. Я бачу, що дехто незацікавлений в тому, щоб встановити реальні результати і спричиняє тиск на комісію і заважає їй працювати», - зазначила кандидатка у депутати міської ради від партії "Блок Вадима Бойченка" Оксана Гринько.

Ще одна з причин затримки - позови до суду від членів партій ОПЗЖ та "Слуга народу". У такий спосіб кандидати в депутати з'ясовували чи були фальсифікації.

«Сегодня есть два решения суда, где суд постановил и отказал и постановил в этих исках, формулировка была такой, что выборы прошли без нарушений и в рамках законодательства и те результаты, что были приняты ТВК признать сегодня действительными. Поэтому мы сегодня требуем, чтобы результаты выборов были оглашены публично и уже пора закончить с расчетами и уже начать работать», - наголосила кандидатка у депутати міської ради від партії "Слуга народу" Ксенія Сухова.

Нині - декілька членів територіальної виборчої комісії та її голова Анатолій Палайнічук перебувають на судовому засіданні, хоча таких повноважень їм не надавали, розповідає заступниця голови Ольга Мироненко. Каже, крім того, вона не знає, де ключі від сейфа з протоколами та печаткою. Додає, ймовірно, все це за заблокованими дверима.

«Робота комісії заблокована, особи перешкоджають доступ до приміщення. За даним фактом ми звернулися до правоохоронних органів. Всі пояснення, які надаються головою комісії та іншими членами, які присутні у судовому засіданні це їх окрема думка, і аж ніяк не рішення колегіальної комісії», - розповіла заступниця голови територіальної виборчої комісії Ольга Мироненко.

 

«Полиция фискирует все нарушения, составляет административные протоколы о недопуске членов комиссии к этой комнате. И мы ждем уже заседание комиссии, чтобы уже объявили о результате выборов», - наголосив секретар міської ради Степан Махсма.

Коли ж виборча комісія почне засідання та оголосить фінальні дані поки невідомо. Нині правоохоронці опрацьовують всі звернення.