10:30, 08.12.2021

Користь та шкода антибіотиків. Що варто знати?

Аби не ходити на лікарняний, скоріш одужати, забути про нежить і температуру, їх купують сотнями упаковок щодня. За антибіотики хворі сплачують тисячі гривень. Та медики попереджають: робити таке - вкрай небезпечно.

поділитись:
Користь та шкода антибіотиків. Що варто знати? - фото 1

 

Швидкий ефект "зараз" від антибіотиків може спровокувати серйозні проблеми зі здоров'ям згодом.

Зараз більшість антибіотиків у вільному доступі. Їх без проблем можна купити без рецепту та порад лікаря. Медики застерігають – це небезпечно.

«Назначив самостоятельно себе антибиотик, вы вредите себе. Вы не даете возможности иммунной системе организма вырабатывать антитела, вы не даете иммунной системе организма бороться с вирусом», - акцентує директор центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олександр Лазаренко.

Аби визначитися з терапією, в першу чергу, треба звернутися до сімейного лікаря, - каже Олександр Лазаренко. І додає: не слід купувати антибіотики при коронавірусі.

«Антибиотик ни на какой вирус не действует и ни один вирус антибиотиком не убивается и не лечится. Назначение антибиотиков при ковиде, изначально это вообще противопоказание, более того, это даже нарушение».

Українці стали безконтрольно вживати такі препарати, бо замість візиту до терапевта - шукають рекомендації у мережі. А дехто просто вірить рекламі, - впевнений декан факультету Донецького медуніверситету Олег Розенко.

«Во многих Европейских странах - Израиле, Соединенных Штатах Америки - запрещены рекламы лекарственных препаратов на телевидении, на радио, то есть в средствах массовой информации. Это сугубо медицинский аспект, который должен решать врач индивидуально у каждого больного».

Ті, хто постійно ковтає такі пігулки, згодом матимуть серйозні проблеми зі здоров'ям, - попереджає науковець.

«В дальнейшему этих пациетов и у пациентов, с которыми контактируют эти больные, возникает устойчивость ко многим современным антибактериальным препаратам. Поэтому проблема касается здоровья не конкретного больного, а здоровья всех людей нашего региона, здоровья людей Украины».

Більшість антибіотиків пригнічують імунітет, тож оптимальний варіант - здати аналіз, що покаже, який саме препарат здатний перемогти інфекцію, що поселилася в організмі.