20:14, 10.08.2020

Обережно - нападає! Що робити, якщо вас покусав собака

Минулого тижня в центрі Маріуполя жінку за ногу вкусив собака. Безпритульний пес - втік, а постраждалу - негайно ушпиталили. Які процедури роблять медики?

поділитись:
Обережно - нападає! Що робити, якщо вас покусав собака - фото 1

На Данила нещодавно напав безпритульний собака. Коли хлопець їхав на велосипеді.

«Побіг відразу додому, там мені надали першу допомогу і нормально все було. Слабо вкусила. Трошки шрам залишився, але пройшов».

Та медики стверджують: цього замало! Промили укус, і мерщій до лікарні!

«На сьогоднішній день вірус сказу - це невиліковна хвороба і смертність від неї 100%. Робиться сім уколів за спеціальною схемою. Виробляється, так званий активний імунітет. Введенням вакцини, ми виробляємо антитіла, які повинні утворитися і таким чином будуть протидіяти цьому вірусу сказу», - каже хірург Дмитро Антонов.

Безпритульну тварину треба спіймати та помістити на десятиденний карантин. Аби з'ясувати - чи хвора вона на сказ. Та ознаки недуги в пса можна побачити і так.

«Це активне слиновиділення у собаки при сказі, це світлобоязнь, водобоязнь, підвищена агресивність», - розповідає ветеринар Антон Гуляєв.

Проте бувають випадки, коли агресію проявляють і вакциновані - домашні собаки. Від них здебільшого - власники потім відмовляються. Про одну з таких історій згадують у маріупольському притулку для тварин.

«Люди, які кілька років містили вівчарку, за їхніми словами, вона проявила агресію, вкусивши внучку дідуся, який її сюди привів. Кінолог Кальміуського району прийшов, якимось чином він з нею контакт навів і в підсумку вона пішла туди на службу», - розповідає директорка комунального підприємства "Щасливі Тварини" Олена Швидка.

Та буває, коли людина сама провокує пса на напад. Кінологи попереджають: у безпритульних чотирилапих у жодному разі не можна забирати їжу.

«Перше за все не потрібно заходити на територію цієї собаки. Якщо є цуценята, краще не підходити до цих собак, тому що мати буде їх захищати. При перших ознаках, того що собака показує агресивну повадку-краще відійти в сторону, але не повертатися до собак спиною», - ділиться досвідом начальник кінологічної служби військової частини 3057 Олексій Захарченко.

Якщо ж ідете вулицею, а на шляху трапилася зграя "хвостатих" - не привертайте до себе уваги і намагайтеся не бігти. Бо пси відчувають страх. Щодо домашніх тварин, які почали "огризатися" - їх варто показати кінологам, - радять спеціалісти.