18:25, 06 квітня

Коронавірус може стати причиною загострення психічних розладів після одужання

Пандемія коронавірусу стала причиною страхів та тривог мільйонів людей по всьому світу. Фахівці відмічають загострення психічних розладів саме після одужання людини на фізичному рівні.

поділитись:
Коронавірус може стати причиною загострення психічних розладів після одужання - фото 1

Якщо у вас негативний ПЛР-тест, історія із ковідом на цьому може бути не закінчена. У половини хворих на коронавірус після одужання виникають психічні розлади.

«В першу чергу - це тривожні розлади. Депресивні розлади. Це обсесивні розлади. Нав’язливі думки, фобії. Страхи. Особливо, соціальні страхи», - каже завідувач кафедри медичної психології НМУ ім. О. О. Богомольця Олег Чабан.

Порушення сну, страх багатолюдних місць - все це можуть бути прояви постковідного синдрому. Навіть якщо ви так не вважаєте, все одно - нервова система може дати збій. Тому не слід покладатися лише на власні сили. Мало спите? Прокидаєтеся серед ночі і не можете зімкнути очей? Варто звернутися до психолога. Наслідки коронавірусу самотужки не можуть подолати навіть психіатри.

Учені встановили, що Ковід уражає внутрішні органи. Що робити у таких тяжких для нервової системи і роботи мозку випадках - Олег Чабан відповів під час онлайн-конференції «Запитай у лікаря!». Аби не почуватися самотнім в ізоляції, - телефонувати рідним та друзям. А ось коли є проблеми із диханням, психіатр рекомендує діалог із собою та вправи.

Завдяки проєкту Фонду люди можуть дізнатися про все щодо коронавірусу. Допомагають різні спеціалісти, яких запрошують до ефіру щотижня. Відео переглянули вже близько 5-ти мільйонів разів.