10:35, 07.12.2021

Кожен п'ятий після Covid-19 скаржиться на виснажливу тривожність

Перепади настрою, безсоння, спалахи агресії – все це наслідки коронавірусу. Чому так трапляється, пояснює психолог Катерина Вепро.

поділитись:
Кожен п'ятий після Covid-19 скаржиться на виснажливу тривожність - фото 1


Коронавірус – не просто вірусне захворювання. Хвороба – це справжнє випробування для людини і насамперед психологічне.

«Людина має загрозу життю! Людина, яка схильна до тривожних станів, до паніки, тобто її нервова система буде вразлива більшою мірою!», - наголошує гештальт-терапевтка Катерина Вепро.

Руйнує організм і пасивна агресія! Якщо злість придушувати у собі, не проговорювати, не виражати, вона виявиться у формі невдоволення, образи на весь світ! А це - нові діагнози у вашій медкарті.

Невизначеність та страх за своє життя можуть мимоволі провокувати хвороби у людей, які мешкають у зоні військового конфлікту. Пандемія цю проблему загострила! З 2014 року психологічну підтримку жителям Донбасу надає Фонд Ріната Ахметова. Фахову допомогу отримали понад 60 тисяч постраждалих! Зберегти ментальне здоров’я допомагають такі щотижневі ефіри та консультація психологів під час збору історій до музею "Голоси мирних".

Виражати негативні емоції для людини цілком нормально - запевняє психологиня! Головне це робити без шкоди для себе та інших! Найдієвіший і простіший спосіб охолонути - розтягнути емоцію у часі.

А якщо гнів та злість вас не відпускають удома? Радить ненадовго переспрямувати руйнівну енергію на хатні, монотонні справи. Прасування білизни, прибирання, миття посуду - врівноважать емоції!