11:45, 31 серпня

У МОЗ розробляють привілеї для українців, які мають "ковідні сертифікати"

Ходити у кіно, обідати у ресторанах і тренуватися в спортзалі. Цими та іншими привілеями під час можливого локдауну можуть скористатися лише вакциновані українці. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

поділитись:
У МОЗ розробляють привілеї для українців, які мають "ковідні сертифікати" - фото 1

 

Щеплення може надати послаблення під час локдауну. Так, тим хто отримав обидві дози вакцини, пропонують вільне відвідування кінотеатрів, музеїв, спортзалів та масових заходів.

Лікарі запевняють, вакцинація - це єдиний спосіб зупинити розповсюдження інфекції. Навіть якщо людина хворіла на коронавірус, імунітет виробив природні антитіла на тимчасовий термін. Щеплення - надійніше.
У МОЗ наголошують, з необхідним рівнем вакцинації певні сфери зможуть працювати навіть у "червоній" зоні.
Підтвердити вакцинацію можна буде відповідним сертифікатом, який можливо створити в додатку "Дія". Остаточне рішення щодо нововведення ухвалюватиме Уряд.

«Після того, як МОЗ будуть видані рекомендації по тим пільгам, якими зможуть користуватися вакциновані громадяни Маріуполя, це так само буде діяти. Так, зараз розглядатися такі варіанти, що в разі локдауна тільки щеплені громадяни з сертифікатами зможуть відвідувати, там, наприклад, кінотеатри, театри, торгово-розважальні центри», - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Також медики зауважують, практика таких привілеїв вже працює у деяких європейських країнах - з позитивними результатами.