12:05, 27 жовтня

Куди здавати розбиті чи старі термометри

Відповідна петиція зареєстрована на сайті міської ради. Нині голосування вже закінчилося. Що не можна викидати та куди здавати термометри?

поділитись:
Куди здавати розбиті чи старі термометри - фото 1


Житель Маріуполя Роман розповідає, коли його термометр зламався, намагався здати його на утилізацію. Викидати у смітник - не можна. Тому звернувся до рятувальників.

"Когда я туда зашел и предложил сдать им свой ртутный градусник на утилизацию, мне в этом отказали. Тогда я сказал, что у меня нет другого выхода - я оставлю его здесь, потому что у меня маленькие дети дома, они его разобьют и будет гораздо хуже. Они сказали, что, если я это сделаю, они вызовут полицию. Я ответил, ребята, давайте как-то разбираться, потому что вопрос этот нужно решать", - розповідає житель міста.

Рятувальники пояснили: несправні термометри вони не збирають, а ось якщо прилад розбився - діяти треба негайно. Вивезти з приміщення людей, відчинити вікна та у банку зібрати ртуть спринцівкою. В жодному разі не використовувати пилосос або віник.

"Якщо не має можливості зібрати ртуть власноручно, телефонуйте 101 та підрозділи ДСНС приїдуть, та зроблять всі необхідні заходи щодо демеркурізації ртуті", - каже рятувальник Сергій Залужний.

Але не тільки термометр може стати небезпечним. Одна викинута батарейка забруднює близько 20 квадратних метрів землі та 400 літрів води. Тож, куди діти зіпсовані прилади? Авторка петиції та проєкту "Здавати не можна викидати" Валентина Абалмасова запевняє, вирішити цю проблему можливо.

"Мы хотим организовать сбор опасных отходов, таких как батарейки, ртутьсодержащие термометры и люминисцентные лампы. В общественных местах установить баки, контейнеры, чтобы они были герметичные, безопасные для окружающих. Мы пока прописали 15 контейнеров для сбора таких отходов", - розповідає авторка проєкту "RЕMRPL - здавати не можна викидати".

Головне питання - утилізувати те, що назбирається в баках, каже пані Валентина. Для цього потрібно домовитися з профільними підприємствами із сусідніх міст. Нині ініціатори проєкту чекають на оголошення результатів петиції, аби стати до його запровадження.