11:15, 11.06.2021

Унікальний проєкт Фонду Ріната Ахметова "Голоси мирних" продовжує збирати спогади

Вони зустрілися після розлуки війною. Переселенці з Донеччини Руслан і Даша після довгих поневірянь об'єднали свої долі. За останніх сім років пережили обстріли, бідність та страх. Власною історією діляться зі світом, аби спогади про минуле стали літописом історії війни на Донбасі.

поділитись:
Унікальний проєкт Фонду Ріната Ахметова "Голоси мирних" продовжує збирати спогади - фото 1

Руслан і Даша - переселенці із Донецької області. Даша - з Донецька, Руслан - із сусіднього Спартака. Сім років війни поневірялися по різних містах. Аж поки рік тому не почали спілкуватися знову та їхні долі об'єдналися.

Руслан жив неподалік Донецького аеропорту. Коли почалися обстріли, ще сподівався з родиною вберегти дім. Але не судилося. Ночував із батьками у підвалі. Моторошно було від того, що у п'ятнадцять років твоє життя може обірватися.

Даша деякий час жила у Покровську. Там і закінчила інститут. Життєві умови в орендованому житлі були нелюдськими.У той час і рідних Даші у Донецьку, і саму дівчину рятувала допомога Фонду Ріната Ахметова.

Зараз ситуація поліпшилася. І в Даші, і в Руслана є робота. Вони впевнені, що спогади тих, чиє життя назавжди змінила війна, треба фіксувати. Тому вирішили взяти участь в унікальному проєкті Фонду Ріната Ахметова "Голоси мирних". Це перший музей, що документує історії жителів Донбасу.
До 2025 року на порталі "Голоси мирних" планують зібрати сто тисяч сповідей!