19:00, 18 січня

Купатися чи втриматися? Тисячі українців готуються пірнути в ополонку на Водохреще

Обряд виконують навіть попри коронавірус та холодну погоду. Яких правил треба дотримуватися, аби не захворіти?

поділитись:
Купатися чи втриматися? Тисячі українців готуються пірнути в ополонку на Водохреще - фото 1

 

Олександр моржує майже 11 років. Каже: купання взимку - стрес для організму. Тому варто правильно налаштуватися: поступово знижувати температуру душу, виконувати фізичні вправи, готуватися психологічно. Згодом - зміг пірнати в холодну воду двічі на тиждень. Завдяки підготовці - майже не хворіє.

«Не знаю, как другие опытные моржи, но я точно не болею. За последние 10 лет я может пару раз простуду поймал. Не более. То есть это закалило меня и физически, и духовно», - каже Олександр Лопанов.

Після купання - легкі вправи, аби розігнати кров. Потім - ретельно витертися та перевдягатися. Гарячий чай - обов'язково.

Медики підкреслюють: заборонено пірнати гіпертонікам, тим, хто має хвороби серця, нирок, легень, дихальних шляхів. Тож, перед купанням обов'язково порадьтеся з сімейним лікарем. Якщо все ж таки наважились, обирайте спеціально облаштовані місця.

«Если на льду, обувайте обувь, чтоб не скользила, чтоб избежать травмоопасности. Когда ныряете, не опускаться ниже шеи и находится не дольше одной минуты, ни в коем случае нельзя купаться в состоянии алкогольного опьянения, потому что алкоголь может усугубить состояние переохлаждения и после купания нельзя пить алкоголь», - дає поради завідувачка Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Карина Краюшкіна.

А ось священники говорять: купатися на Водохреще - даремно. Вода не змиває гріхи та навіть не є українською традицією. Отець Роман розповідає: є лише згадки, що в давнину козаки шикувалися біля храму на службу, потім йшли до водойми. Воїни стріляли зі зброї, священнослужитель занурював хрест у воду. Після - її набирали, освячували тварин, домівки, навіть пили її. Проте ніхто не купався. А у свято - церква згадує ті події, коли Ісус хрестився у річці Йордан.

«Господь засвідчив, що це є його син, Господь взагалі освятив воду, яка там була присутня. Ми знаємо, що це не була зима в тому регіоні, там було тепло. І, взагалі, на території України, люди не купалися в тій воді, вони пили її, навіть заборонялося в тій воді прати речі декілька тижнів до освячення та після. Гріхи змиваються покаянням і слізьми покаяння», - каже священник отець Роман.