10:05, 27.11.2021

Маріуполь і досі без гарячої води. Що купити: бойлер чи газову колонку?

Маріуполь може повністю відмовитися від централізованої подачі гарячої води. Про це повідомили цього тижня в "Тепломережі". Без послуги залишаться близько двох тисяч абонентів. Тому маріупольці вже почали шукати альтернативу централізованому постачанню. Які є варіанти? Та на що звернути увагу?

поділитись:
Маріуполь і досі без гарячої води. Що купити: бойлер чи газову колонку? - фото 1


Набирає холодну воду у велику каструлю та гріє. Так пенсіонерка Ганна Архипенко миє посуд ще з весни, коли у місті завершили опалювальний сезон і припинили централізоване постачання гарячої води.

«Я не одна такая, все так делают. Конечно, когда привык к хорошему, очень тяжело без воды».

Чи відключать воду - поки не відомо. Пенсіонерка чекає на рішення комунальників. Жінка не впевнена, чи вистачить їй коштів на бойлер або колонку. Та не знає, скільки сплачують ті, хто має альтернативу.
А житель Маріууполя Едуард Кучугура встановив газову колонку майже 20 років тому. Обирав дорогу, але економну. І просту в обслуговуванні. Давно підрахував, якби користувався централізованим постачанням, за комірне платив би вдвічі більше.

«Мы потребляем примерно 30 кубометров газа. Получается по 8 гривен, это 240 гривен в месяц. И воды где-то 8 кубов, пусть это 160 гривен. 240+160 - получается 400 гривен. Это вся наша горячая вода в месяц».

Раніше також користувалася колонкою і Світлана Беспалова. Але півтора роки тому купила бойлер, бо через поганий тиск води той пристрій ледь працював. Тоді витратила близько трьох тисяч гривень. Жінка гріє воду один раз на декілька днів.

«У нас первое время на всю был. Думаю, что так света много. Потом вызвала мастера, он мне подсказал, и мы так всегда делаем. Вот вчера набрала, и температура стоит», - каже жінка.

Не зменшується температура і у пана Тараса. Чоловік самостійно відключився не тільки від централізованого постачання гарячої води, але й від опалення. Ще у 2007-му встановив у квартирі двоконтурний газовий котел. Він нагріває воду для побутового користування та обігріву кімнат.

Чоловік розповідає, нині на платіжках економить. Взимку за усе комірне - воду, газ та електроенергію - сплачує близько тисячі гривень. Так пан Тарас повернув кошти, які витратив на встановлення котла.

«Мне обошлось это в около 10 тысяч. Но это с учетом стоимости котла, стоимости проектов и сопутствующих материалов, которые я вложил в реконструкцию трубопроводов своих», - розповідає Тарас Тарасенко.

Але зараз встановити таке обладнанням в окрему квартиру не можна. Тільки всьому будинку. Такий котел нині коштує від 15 тисяч гривень. І роботи можуть вийти в кругленьку суму. Тому фахівці ж радять зупинитися на бойлері.

Вартість бойлерів стартує від двох з половиною тисяч гривень. Прилад на 50 літрів з відкритим теном коштує три тисячі. Експерти ж радять придбати його з "сухим" нагрівальним елементом. Хоча він дорожчий, але прослужить довше. А тим, кому не вистачає грошей, у міськраді обіцяють допомогти встановити пристрої.

«Мы берем на себя ответственность в том, что мы социально незащищенным слоям населения установим эти бойлеры и обеспечим горячей водой. Но это в случае, что мы примем решение, что мы в таком объеме горячую воду не подаем», - зазначив перший заступник міського голови Михайло Когут.

Проконсультуватися щодо цієї теми маріупольці можуть в територіальних відділах департаменту соцзахисту.