13:19, 18 жовтня

Маріупольці не можуть додзвонитися у "швидку"

Чекають по кілька годин. Маріупольці скаржаться: за номером "103" ніхто не відповідає, хоча йдуть гудки. У чому причина та як діяти у такому випадку?

поділитись:
Маріупольці не можуть додзвонитися у "швидку" - фото 1

На телефоні - по декілька годин. Люди намагаються викликати швидку, проте слухавку - ніхто не бере. Про це маріупольці повідомляють у соцмережах та скаржаться до контакт-центру 15-55.

Медики пояснюють: така проблема з'явилася через новий спалах коронавірусу. Якщо між хвилями захворювання за добу приймали по півтори тисячі викликів, то зараз - понад чотири. Проте, якщо одним потрібна термінова госпіталізація, то інші - скаржаться на підвищення температури, головний біль чи тиск. І просять щось порадити. А це забирає час. Люди повинні розуміти, що нежить, кашель, слабкість - це, насамперед, профіль поліклініки, а не екстреної допомоги.

"Мы все-таки приоритетные на уличный вызов, там, где человек беспомощен, туда мы в первую очередь присылаем бригаду: травмы, аварии, несчастные случаи. Это наши вызовы в первую очередь. Вы же понимаете, поток вызовов сейчас разделился: критические, экстренные и не экстренные, непрофильные вызова. Для нас, что мы должны выполнять, это критические и экстренные. Критические в течение 10 минут, экстренные - в течение 20 минут", - розповідає заступник начальника станції швидкої допомоги Андрій Кононов.

Зараз на дзвінках задіяні всі диспетчери, розповідає Андрій Кононов. Вони відповідають, визначають критичність стану, потім всю інформацію передають бригадам. Тільки після - поступає інший виклик. Лікар додає: звернення нікуди не зникне, адже налаштована IP-телефонія. Тобто почекаєте на лінії, і, як тільки звільниться оператор, вам допоможуть.

Нині у Маріуполі працюють 30 бригад швидкої допомоги. Та очікування їхнього приїзду також може збільшитися. Адже перед тим, як потрапити до ковідного хворого чи з підозрою, потрібно одягнути спеціальний захисний костюм. Це - час.

"Ежедневно около 200 больных по области с Ковидом или подозрением на Ковид госпитализируются. Часто люди, родственники больных обращаются с просьбой подождать, чтобы для пребывания в стационаре вещи личные собрать. Транспортировки. Не всегда же получается в этой ситуации госпитализировать больного в ближайшее лечебное учреждение", - зазначає директор Донецького обласного Центру екстреної медичної допомоги Ігор Кіяшко.

А після роботи з хворим на коронавірус той одяг потрібно зняти та утилізувати за певними правилами. Що також займає декілька хвилин.

Медики наголошують: якщо у вас з'явилися перші симптоми коронавірусу, спочатку обов'язково порадьтеся зі своїм сімейним лікарем. Не варто одразу телефонувати до швидкої, адже викликати її потрібно тільки в екстреному випадку.

Лікарі сподіваються: незабаром хвиля захворюваності спаде, а кількість дзвінків - зменшиться.