18:38, 04.08.2020

Маріупольців вчать сортувати сміття

Працівники Зеленого центру Метінвест разом з екоактивістами вчать маріупольців сортувати сміття. У тренінгах можуть взяти участь представники ОСББ, які встановили в під'їздах спеціальні баки.

поділитись:
Маріупольців вчать сортувати сміття - фото 1

Згодом люди мають самі провести такий урок для всіх мешканців.

Дізнатися більше, аби сортувати краще. Пані Олена розповідає, в її ОСББ розділяти відходи вирішили ще півтора роки тому. Спочатку мешканці закрили сміттєпроводи. Потім встановили спеціальні баки.

"У нас двопід'їздна дев'ятиповерхівка. Раз на місяць до нас приїжджає машина. За кількістю не скажу, але по грошах це виходить 500-600 гривень в місяць", - розповідає бухгалтерка ОСББ Олена Макух.

Гроші витрачають на облаштування подвір'я. Дивитися на маркування і правильно пакувати відходи мешканців вчить екоактивістка Валентина Абалмасова. Жінка планує провести 6 тренінгів для ОСББ Маріуполя, які отримали сортувальні станції в межах проєктів "Місто нашими руками" Групи Метінвест.

"Ми звернулися до громадської спілки "Зелений центр Метінвест" і вони нас підтримали, і ми разом реалізуємо тепер дану ініціативу, даний проект. Не всі знають про правила сортування та такими заходами ми намагаємося популяризувати цей рух", - каже Валентина Абалмасова, голова голова Зеленої Ради.

Проєкт "ЕкоДвір" проводять за підтримки громадської організації "Зелений центр Метінвест". Після тренінгів учасники мають навчити сортуванню всіх мешканців своїх будинків.

"Сусіди повинні об'єднатися і провести захід по сортуванню, за правилами сортування. Доросла локація і дитяча локація. Зібрати людей, провести захід з додатковими активностями, за додаткові активності теж бали", - зазначила керівниця ГО "ЕКО Гурт" Анна Чабан.

Оцінювати конкурсантів буде професійне журі. Найактивніші отримають грошові сертифікати.